دانشگاه شهید بهشتی
ورود  English
اذان مغرب به افق تهران: 17:34:16

ارائه مقاله توسط دکتر سید رحمان جعفری پطرودی درکنفرانس بین المللی پیشرفت های فیزیک کاغذ 2016 در کشور آلمان

تاریخ انتشار: 1395/07/18 08:41 ق.ظ
 
 
کنفرانس بین المللی پیشرفت های فیزیک کاغذ 2016  با حضور اساتید 15 کشور جهان در دانشگاه صنعتی دارمشتاد کشور آلمان از تاریخ 2/6/95 لغایت 5/6/95 برگزار گردید.
در این کنفرانس تعداد 55 مقاله بصورت سخنرانی و پوستر ارائه گردید . از کشور ایران آقای دکتر سیدرحمان جعفری پطرودی عضو هیئت علمی گروه مهندسی فناوری تولید سلولز و کاغذ دانشکده  مهندسی فناوری های نوین حضور داشتند و مقاله خویش را تحت عنوان"Wheat straw soda paper strengthened by Nanofibrillated Cellulose (NFC) and Cationic Polymer"به صورت سخنرانی ارایه نموده اند.
 این مقاله کاربردهای جدید فناوری های نوین نظیر نانوفناوری در صنعت کاغذ سازی مطرح کرده و از جمله موارد بسیار ارزشمند و قابل توجه که می تواند منجر به ارزش افزوده بسیار زیادی گردد استفاده بهینه از ضایعات کشاورزی است که در حال حاضر به مقدار حداقل 10 میلیون تن در داخل کشور وجود دارد که همگی آنها سوزانده شده یا در زمین دفن می گردند که این موضوعات نیز از جمله معضلات زیست محیطی کشور است که باید در دستور کار مدیران تصمیم گیری کشور قرار گیرد.  شایان ذکر است که دانش فنی تولید نانوالیاف سلولزی از کاه گندم با مصرف انرژی بسیار کم توسط آقای دکتر سیدرحمان جعفری پطرودی در دانشگاه شهید بهشتی در کنفرانس مذکور ارایه گردید که با استفاده بهینه از این ماده می توان ضمن افزایش مقاومت کاغذ در کاهش ارز از کشور به دلیل واردات خمیرکاغذ الیاف بلند صرفه جویی نمود.
گفتنی است در این کنفرانس نیمی از شرکت کنندگان از شرکت های صنعتی بزرگ تولید کننده خمیر و کاغذ جهان از جمله UPM، Voith، Kruss، ABB، SAPPI و... بوده اند که در طی برگزاری این کنفرانس با مدیران تحقیق و توسعه این شرکت ها مذاکرات ارزشمندی انجام شده است. همچنین از مهمترین دستاورد این ماموریت و سخنرانی انجام شده به مذاکرات اولیه با دپارتمان مهندسی کاغذ دانشگاه صنعتی دارمشتاد آلمان برای عقد تفاهم نامه همکاری فی مابین و دعوت از آنها برای حضور در ایران و بازدید از گروه مهندسی فناوری تولید سلولز و کاغذ بوده است.         

Telegram-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر پردیس علمی، تحقیقاتی زیراب
تعداد مشاهده: 668
 

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی