دانشگاه شهید بهشتی
ورود  English
اذان صبح به افق تهران: 05:45:01

برگزاری نشست عنوان"مدیریت روستا درباب پیوند میان فرهنگ بومی و علم نوین در مدیرت روستا"

تاریخ انتشار: 1395/08/18 01:31 ب.ظ
از ساعت 14 تا 16 روز شنبه 15 آبان ماه 1395، حسب درخواست و دعوت انجمن علمی دانشجوئی مطالعات توسعه اجتماعی دانشگاه تهران، دکتر اسماعیل شهبازی استاد آموزش ترویج و توسعه در گروه مهندسی تکنولوژی آبادانی روستاهای دانشکده فناوری های نوین در پردیس علمی و تحقیقاتی دانشگاه شهید بهشتی در زیراب سوادکوه، به اتّفاق دکتر مهدی طالب استاد دانشکده علوم اجتماعی در دانشگاه تهران در یک جلسه سخنرانی و مشاوره و تبادل نظر با شرکت استادان و متخصّصان و کارشناسان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دیگر علاقه مندان که در سالن شهید مطّهری دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار گردیده بود، شرکت کردند.
موضوع کلّی این جلسه «مدیریّت روستا در باب پیوند میان فرهنگ بومی و علم نوین در مدیریّت روستا» بود. پیرامون این محور، چالش های امروزین در مدیریّت روستا به بحث گذاشته شد ـ با این امید که به عنوان مبنای مدیریّت کلان روستائی کشور مورد مطالعه و بررسی بیشتر به توسط دانشجویان تحصیلات تکمیلی در زمینه های روستاشناسی و روستاپژوهی قرار گیرد. و نیز، با این امید که یافته های علمی آنان بتواند راه گشای توسعه تشکل های محلّی برای اداره امور روستاها به توسط رهبران بومی و محلّی باشد.
در عین حال، باتوجّه به اشتیاق عمومی برای گسترش «گردشگری روستائی» در ایران امروز، مبحث ابتکاری و نوینی با عنوان«براند روستائی» به توسط آقای مهندس علیرضا اُجاقی( از جمله متخصصّان مدعوّ) معرفی گردید و نظریّات و توضیحاتی تکمیلی در این باب به وسیله آقایان مهندس میرقاسمی و دکتر فیروزآبادی ارائه شد و در ادامه تا حوالی ساعت 17 ، پرسش و پاسخ های مربوط به عمل آمد.

Telegram-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر پردیس علمی، تحقیقاتی زیراب
تعداد مشاهده: 484
 

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی