دانشگاه شهید بهشتی
ورود  English
اذان صبح فردا به افق تهران: 05:43:22

پاسداشت مقام جانباز هم زمان با میلاد قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام برگزار شد

تاریخ انتشار: 1396/02/19 08:11 ق.ظ
 
مراسم پاسداشت مقام جانباز هم ‌زمان با میلاد قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل العباس(ع) با حضور جانبازان اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه شهیدبهشتی و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه روز دوشنبه 11/2/96 در سالن پروین اعتصامی مرکز همایش‌ها برگزار شد.
در این مراسم دکتر میر احمدی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ضمن عرض تبریک اعیاد شعبانیه و خیرمقدم ، درباره تعداد جانبازان این دانشگاه اشاره کردند:
... اعضاء هیئت علمی 22 نفر در مراتب مختلف علمی به فعالیت اشتغال دارند. کارکنان جانباز 29 نفر با مدارک تحصیلی در رده‌های مختلف و دانشجویان جانباز 20 نفر هستند که در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل می‌باشند. وی تکریم مقام جانبازان و در نهایت استفاده از نقطه نظرات و دیدگاه‌های ارزشمند آنان را هدف از برگزاری چنین جلساتی بیان کرد.
در ادامه آقای غلامرضا امینی دانشجوی دکتری حقوق بین‌الملل و جانباز 70 درصد در سخنانی اظهار داشت:
...برگزاری چنین نشست‌هایی در محفلی بزرگتر در دانشگاه و با حضور همه دانشگاهیان مناسب‌تر است. و چنین اقدامی را فرصتی مناسب برای برطرف کردن شبهات و انجام رسالت خویش که همانا حفظ نظام و امنیت ملی است دانست .
حجت الاسلام و المسلمین پورذهبی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری نیز میزبانی جانبازان عزیز را افتخار دانشگاه عنوان کرد. و ضمن تبریک میلاد حضرت ابوالفضل العباس(ع)، به ذکر توضیحاتی در خصوص آن حضرت پرداخت و با قرائت قسمتی از زیارت‌نامه ایشان توضیحاتی درباره فرازی از آن که با مقام جانباز مرتبط است داد و گفت: اشهد لک بالتسلیم و تصدیق و الوفا و النصیحه من شاهدم و شهادت می‌دهم که شما اینگونه بودید.
1- تسلیم امام‌تان 2- تصدیق 3- وفاداری ( وفای به عهد در قبال دین و مملکت) 4-خیرخواهی
وی در ادامه به ذکر این نکته پرداخت که آمارها نشان می‌دهد جمعیت ما در زمان جنگ 40 میلیون نفر بود که حدوداً ده میلیون نفر واجد شرایط حضور در جنگ بودند اما جمعاً یک میلیون نفر در جنگ شرکت کردند، بعضی‌ها یک بار رفتند و بعضی‌ها 8 سال ماندند، کسانی که آمال و آرزوهایی داشتند و خیلی از آن‌ها افراد تحصیل کرده‌ بودند که اکنون شما بزرگواران از ثمرات آن‌ها هستید.
پایان بخش این مراسم تقدیر از عزیزان جانباز با حضور مسئولین و مدعوین بود.
1janbaz.JPG
2janbaz.JPG
3janbaz.JPG
4janbaz.JPG

Telegram-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر معاونت فرهنگی، اجتماعی- مدیریت امورشاهد و ایثارگر
تعداد مشاهده: 422
 

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی