دانشگاه شهید بهشتی
ورود  English
اذان صبح فردا به افق تهران: 05:20:19

برگزاری جلسه شورای پژوهشی دانشگاه در کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد

تاریخ انتشار: 1396/07/15 07:59 ق.ظ
جلسه شورای پژوهشی دانشگاه با حضور دکتر بهروز ابطحی معاونت پژوهشی و فناوری و معاونین پژوهشی واحدهای دانشگاه به میزبانی کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه شهید بهشتی روز سه شنبه یازدهم مهرماه با دستورجلسه  مروری بر فعالیتها و طرح‌های کتابخانه  و مرکز اسناد در سالن کنفرانس این واحد برگزار شد.
در ابتدای جلسه دکتر رائد فریدزاده رییس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد و دکتر محسن حاجی زین‌العابدینی رئیس کتابخانه مرکزی ضمن خوشامدگویی به حضار، به ارائه توضیحاتی در ارتباط با امکانات کتابخانه (دسترسی به 45 بانک‌ اطلاعاتی لاتین و 4 بانک اطلاعاتی فارسی)، منابع موجود کتابخانه (چاپی و الکترونیکی)، خرید غیرمتمرکز کتابخانه‌های دانشگاه با تشکیل کمیته‌های تخصصی در هر واحد، امکان خرید کتاب به صورت سالانه با توجه به نیاز کاربران، برگزاری کلاسهای روش تحقیق با محوریت "آموزش بانک‌های اطلاعاتی و جستجو در کتابخانه"، دسترسی به بیش از 90 هزار کتاب الکترونیکی در کتابخانه دیجیتال و برگزاری روز کتابخانه‌های دانشگاه (25 مهرماه) پرداختند. همچنین ایشان به برخی مشکلات موجود اشاره کردند.
سپس دکتر کیوان جورابچی رئیس مرکز اسناد به بیان پروژه‌های این مرکز به شرح ذیل پرداختند:
پروژه اول گوهرستان : شامل مجموعه نفیس دانشگاه
پروژه دوم مقام وصل : یادمان دکتر شهید بهشتی
پروژه سوم روزگاران : تالار اسناد دانشگاه است که تاریخچه فعالیت های مهم دانشگاه به روایت اسناد به نمایش گذاشته می شود
پروژه های نیمه متمرکز که شامل :
پروژه یادیاران : یادمان مشاهیر دانشگاه
پروژه راه افتخار : دستاوردهای دانشگاه
پروژه گذر ایام : تاریخ تصویری و وقایع دانشگاه
پروژه باغ خاطره ها: تاریخ شفاهی دانشگاه
پروژه بربال فرشتگان: گرامیداشت یادمان شهدای دانشگاه
سپس دکتر ابطحی معاونت پژوهشی و فناوری خطاب به معاونت‌های پژوهشی واحدهای دانشگاه خواستار هماهنگی اساتید محترم دانشگاه جهت تشکیل کلاس‌های روش تحقیق در کتابخانه مرکزی، بازدیدهای هفتگی توسط اساتید و دانشجویان از این واحد، در معرض دید قرار دادن کتب جدید خریداری توسط کتابخانه واحدها و رفع مشکلات موجود در کتابخانه‌های واحدهای مختلف دانشگاه پرداختند.
جلسه با توضیحات درباره نحوره دسترسی به بانک‌های اطلاعاتی، پایان‌نامه‌ها و کتابخانه دیجیتال توسط کارشسناسان کتابخانه مرکزی به کار خود پایان داد.
 
 shora pajuheshi1.jpg

shora pajuheshi4.jpg

 shora pajuheshi3.jpg

 

Telegram-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر کتابخانه مرکزی
تعداد مشاهده: 428
 

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی