دانشگاه شهید بهشتی

ملاقات اساتید دانشگاههای سوری با مسئولین دانشگاه

تاریخ انتشار: 1397/02/25 08:48 ق.ظ
_N3A4061_resize.JPG
هیاتی 28 نفره متشکل از اساتید دانشگاه­های دولتی و خصوصی سوریه در روز شنبه 22 اردیبهشت، با حضور در دانشگاه شهید بهشتی با دکتر شیرانی، مدیر دفتر همکاری های علمی بین المللی و دکتر قلمبران، رئیس اداره جذب و هدایت دانشجویان غیر ایرانی دیدار و گفتگو کردند.
در ابتدای این نشست دکتر شیرانی ضمن معرفی توانمندی­های دانشگاه شهید بهشتی از استقبال دانشگاه جهت گسترش همکاری های علمی بین المللی در حوزه های مبادله استاد و دانشجو، پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی سوری برای دوره های کوتاه مدت تحقیقاتی، برگزاری دوره های مشترک آموزشی و پژوهشی و همچنین ارائه کمکهای فنی به اساتید سوری جهت استفاده از آزمایشگاه­های موجود در دانشگاه شهید بهشتی سخن گفت. دکتر شیرانی همچنین با توجه به اینکه شرایط بهره مندی دانشجویان سوری برای استفاده از بورسهای دولتی دارای محدودیت است از آمادگی دانشگاه شهید بهشتی برای پذیرش دانشجویان شهریه پرداز صحبت نمود و پیشنهاد برگزاری دوره ها به شکلی که دانشجویان سوری بتوانند دروس عمومی خود را در دو سال اول در سوریه بگذرانند و برای دروس تخصصی به دانشگاه شهید بهشتی بیایند، را در جهت کاهش هزینه های مترتب ارائه نمود.
_N3A4132_resize.JPG
در ادامه و پیش از برگزاری جلسه پرسش و پاسخ، دکتر قلمبران با اشاره به تحصیل حدود 70 دانشجوی سوری در حال حاضر در دانشگاه شهید بهشتی، از تمایل دانشگاه جهت جذب دانشجویان سوری و ارائه بورس تحصیلی و تخفیف در شهریه در رشته­های حوزه­ علوم انسانی سخن گفت. وی بیان داشت معرفی دانشجویان جهت گذراندن دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه شهید بهشتی می تواند زمینه ساز ارتباطات پژوهشی و آموزشی در آینده باشد._N3A4148_resize.JPG

Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی
تعداد مشاهده: 639
اخبار : ملاقات اساتید دانشگاههای سوری با مسئولین دانشگاه
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی