دانشگاه شهید بهشتی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری: دو تابعیتی های علمی را از سیاسی جدا کنیم

تاریخ انتشار: 1397/05/14 11:28 ق.ظ
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری عصر روز شنبه 13 مرداد ماه 1397 در حاشیه مراسم گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی در جمع خبرنگاران، در پاسخ به این سوال که با توجه به تصویب ممنوعیت به کارگیری مدیران دوتابعیتی در دولت از یک سو و فرصت استفاده از آنها در زمینه های علمی و تحقیقاتی با توجه به تحریم ها، وزارت علوم با چالش چگونه مواجه می شود، گفت: این دو باید از هم تفکیک شود. وزیر علوم با بیان این که امیدوارم مصوبه ممنوعیت به کارگیری دو تابعیتی ها در حوزه های علمی مشکلی پیش نیاورد، افزود: کار علمی با کار مدیریتی باید تفکیک شود تا در فضاهای علمی و تحقیقاتی بتوانیم از این فرصت استفاده کنیم و به نظر می آید که در مصوبه ای جدا این مساله دیده شده باشد.
دکتر غلامی، در پاسخ به سوال دیگر خبرنگاران مبنی بر اعلام بیکاری یک میلیون نفر از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دنبال اعمال تحریم ها، در این زمینه که این مساله آیا می تواند وزارت علوم و موسسه های زیر مجموعه را متأثر از خود کند، تصریح کرد: موسسه های زیر مجموعه وزارت علوم خیلی درگیر این بحث نیستند. ما نگران جوانان و تحصیل کرده هایی هستیم که علم و دانش پیدا کرده اند و فناوری یاد گرفته­اند امید است در این فرآیند آسیب نبینند. وزیر علوم تأکید کرد: بعید می دانم مشکل ایجاد شود و خودمان هم توانایی جبران این خلاء ها را داریم اما باید به دانشگاهیان و مراکز علمی بیشتر اعتماد کنیم.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین در مورد جایگاه تولید علم جهادگران در سطح کشور و جهان گفت: من جهاد دانشگاهی را بیشتر حوزه عمل می دانم یعنی یافته های علمی را به سطح عمل می رسانند.
وی گفت: مراکز تحقیقاتی و علمی جهاد دانشگاهی بیشتر دستاوردها را به اجرا می گذارند که به نظر می آید نمونه های موفق خوبی بوده اند که یکی از این ها پژوهشکده رویان است.
وزیر علوم گفت: جهاد دانشگاهی عموما مورد حمایت دولت و مجلس است و فکر می کنم که به طور کلی این حمایت وجود دارد، اما اعتقاد من این است که مراکز علمی ما اعم از جهاد دانشگاهی و دانشگاه­های کشور، پژوهشکده­ها و پژوهشگاه­ها نیاز به حمایت بیشتری دارند.
 
 قبول شدگان کنکور به سامانه سازمان سنجش اعتماد کنند وی همچنین در توصیه ای به قبول شدگان آزمون سراسری 97 گفت: سازمان سنجش سامانه ای برای راهنمای انتخاب رشته گذاشته که اگر به آن اعتماد کنند خوب است.
 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 566
اخبار : وزیر علوم، تحقیقات و فناوری: دو تابعیتی های علمی را از سیاسی جدا کنیم
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی