صفحه اصلی
ارتقا 32 رتبه‌ای دانشگاه شهیدبهشتی در رتبه‌بندی تایمز آسیایی سال ۲۰۲۱
  • 2143 مشاهدات

 

بر اساس نتایج رتبه‌بندی تایمز کشورهای آسیایی سال ۲۰۲۱، دانشگاه شهید بهشتی با 32 پله صعود در رتبه 148 دانشگاه‌های برتر آسیا قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، رتبه دانشگاه شهیدبهشتی در رتبه‌بندی تایمز کشورهای آسیایی سال ۲۰۲۱، با 32 پله رشد، از رتبه 180 در سال 2020 به رتبه 148 در سال 2021 ارتقاء یافت.

 

پایگاه رتبه‌بندی تایمز یکی از نظام‌های رتبه‌بندی معتبر در سطح بین‌المللی است که در سال ۲۰۱۳ میلادی برای اولین بار رتبه‌بندی دانشگاه های آسیایی را در کنار رتبه‌بندی‌های بینالمللی خود انجام داد. در گزارش اخیر رتبه‌بندی دانشگاه‌های آسیایی سال ۲۰۲۱ از ایران تعداد ۴۷ دانشگاه حضور داشته‌اند که ۷ دانشگاه کشور در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر آسیا قرار گرفته اند. این در حالی است که تعداد دانشگاه‌های ایران در سال گذشته ۴۰ دانشگاه بوده است.

روش‌شناسی این رتبه‌بندی همانند روش‌شناسی رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌ها است که از ۱۳ شاخص در قالب ۵ معیار آموزش (۲۵)، پژوهش (۳۰)، استنادات (۳۰)، درآمد صنعتی (۷.۵) و وجهه بینالمللی (۷.۵) بهره جسته است. با این حال در رتبه‌بندی دانشگاه‌های آسیایی پس از محاسبه امتیازات بر اساس شاخص‌ها، نتایج کسب شده را بر اساس دانشگاه های موجود در این رتبه‌بندی مجدد تنظیم می‌کند.

​​​​​​​

افزودن نظرات