دانشگاه شهید بهشتی

بازدید هیئت اعزامی دانشگاه شهید بهشتی از روستای تاریخی ابیانه

تاریخ انتشار: 1393/04/01 02:58 ب.ظ

 

بنا به دعوت شورای اسلامی روستای ابیانه، هیئتی از دانشگاه شهید بهشتی با حضور دکتر رسولی، مشاور رئیس و مدیر حوزه ریاست و امور هیأت­ها، دکتر زرگر، رئیس دانشکده معماری و شهرسازی و مهندس میری، معاون آموزشی دانشکده، روز جمعه 30/3/93 از روستای تاریخی ابیانه بازدید و در خصوص تأسیس مرکز مطالعات معماری و همکاری­های میان دانشکده معماری و شورای اسلامی ابیانه با رئیس و دیگر اعضای آن شورا مذاکره و تبادل نظر نمودند.
هئیت دانشگاه شهید بهشتی پس از ورود به ابیانه مورد استقبال گرم مسئولین و مردم قرار گرفتند و در طول مسیر تا رسیدن به حسینیه هرده، از اماکن تاریخی روستا از جمله مسجد جامع و بقعه متبرکه امام­زادگان یحیی و عیسی، از نوادگان امام کاظم (ع)، بازید کردند و در نشست اعضای شورای اسلامی روستای ابیانه، مقامات محلی و منطقه ای و مردم شرکت کردند.
در این نشست، آقای علیرضایی، رئیس شورای اسلامی روستای ابیانه، ضمن عرض خیر مقدم به هیئت اعزامی دانشگاه، اهداف و فلسفه برگزاری جلسه و تاسیس مرکز مطالعات معماری در ابیانه را برشمردند. پس از سخنرانی آقای فیروزی، نماینده مردم شهرستان نطنز، دکتر رسولی ضمن اعلام تشکر دکتر طهرانچی، رئیس محترم دانشگاه از این دعوت، با بیاناتی ضمن برشمردن ویژگی­های فرهنگی و اجتماعی منطقه ابیانه، امکانات و توانمندی­های دانشگاه شهید بهشتی و ابراز خرسندی از تاسیس مرکز مطالعات معماری، ابراز امیدواری کردند که محدوده پژوهش­های دانشگاه در آن مرکز به دیگر حوزه­ها نیز گسترش پیدا کند.
دکتر زرگر، رئیس دانشکده معماری دانشگاه دیگر سخنران جلسه بود که به لزوم ساماندهی ورود گردشگران به ابیانه برای جلوگیری از بروز خسارات اشاره و به تبیین اهمیت حضور دانشگاه شهید بهشتی و ضرورت رسیدگی به روستای ابیانه پرداختند. ایشان ابراز امیدواری کردند که دانشگاه با محوریت و همکاری اهالی ابیانه به انجام فعالیت­ها بپردازد.
در پایان این نشست، تفاهم نامه همکاری دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی در خصوص تاسیس مرکز مطالعات معماری روستایی ابیانه  به امضاء طرفین رسید.

Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر دستاوردهای پژوهشی
تعداد مشاهده: 5,952


 1. بازدید هیئت اعزامی دانشگاه شهید بهشتی از روستای تاریخی ابیانه


 2. بازدید هیئت اعزامی دانشگاه شهید بهشتی از روستای تاریخی ابیانه


 3. بازدید هیئت اعزامی دانشگاه شهید بهشتی از روستای تاریخی ابیانه


 4. بازدید هیئت اعزامی دانشگاه شهید بهشتی از روستای تاریخی ابیانه


 5. بازدید هیئت اعزامی دانشگاه شهید بهشتی از روستای تاریخی ابیانه


 6. بازدید هیئت اعزامی دانشگاه شهید بهشتی از روستای تاریخی ابیانه


 7. بازدید هیئت اعزامی دانشگاه شهید بهشتی از روستای تاریخی ابیانه
 8. بازدید هیئت اعزامی دانشگاه شهید بهشتی از روستای تاریخی ابیانه


 9. بازدید هیئت اعزامی دانشگاه شهید بهشتی از روستای تاریخی ابیانه 10. بازدید هیئت اعزامی دانشگاه شهید بهشتی از روستای تاریخی ابیانه


 11. بازدید هیئت اعزامی دانشگاه شهید بهشتی از روستای تاریخی ابیانه 12. بازدید هیئت اعزامی دانشگاه شهید بهشتی از روستای تاریخی ابیانه
اخبار : بازدید هیئت اعزامی دانشگاه شهید بهشتی از روستای تاریخی ابیانه
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی