دانشگاه شهید بهشتی

هشتاد و دومین دوره دانش‌افزایی زبان فارسی ویژه دانشجویان و استادان خارجی گشایش یافت

تاریخ انتشار: 1394/05/17 10:20 ق.ظ
 
آیین افتتاح هشتاد و دومین دوره دانش‌افزایی زبان فارسی با حضور دکتر غلامعلی حداد عادل، دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه، دکتر صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان و معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، عزت اله خانمحمدی فرماندار شمیرانات، نمایندگانی از وزارت علوم، سفرای برخی کشورها، جمعی از دانشجویان و اساتید زبان و ادبیات فارسی از کشورهای مختلف عصر روز سه شنبه 13 مردادماه، در تالار ابوریحان مرکز همایش های بین المللی برگزار شد.
دکتر خاتمی رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی، دکتر صحرایی، دکترطهرانچی رئیس دانشگاه و دکتر حداد عادل رئیس بنیاد سعدی، سخنرانان مراسم افتتاحیه بودند.
در بخشی از این مراسم از کتاب «ایران شناسی»، «سلام فارسی»، «آموزش کاربردی واژه» و «لذت خواندن» رونمایی شد.
در این دوره دانشجویان زبان فارسی از 42 نمایندگی جمهوری اسلامی ایران و 37 کشور حضور دارند.
براساس اعلام کمیته برگزاری، 513 نفر در این دوره شرکت کردند که از میان آنها 140 خانم و 100 آقا پذیرفته شدند این دوره شامل بخش آموزشی و بخش فرهنگی خواهد بود. در بخش آموزشی 80 ساعت آموزش که در قالب 20 روز و هر روز 3 کلاس برگزار خواهد شد و در بخش فرهنگی نیز بازدید از 20 نقطه فرهنگی، مذهبی و تاریخی را خواهیم داشت.
شایان ذکر است عمده شرکت کنندگان در این دوره، دانشجویان زبان و ادبیات فارسی یا رشته های مرتبط با زبان فارسی همچون شرق شناسی و ایران شناسی هستند که زبان فارسی در آنها زبان آموزش یا زبان دوم است.
هشتاد دومین دوره دانش افزایی زبان فارسی به مدت سی روز در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی ادامه دارد و مراسم پایانی روز نهم شهریور برگزار می شود.

Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر هشتادو دومین دوره دانش افزایی
تعداد مشاهده: 1,734
اخبار : هشتاد و دومین دوره دانش‌افزایی زبان فارسی ویژه دانشجویان و استادان خارجی گشایش یافت
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی