دانشگاه شهید بهشتی

سرپرست معاونت آموزش و پژوهش بنیاد سعدی خبر داد: آغاز کلاس های درسی هشتادودومین دوره دانش افزایی زبان فارسی از امروز

تاریخ انتشار: 1394/05/17 03:16 ب.ظ

 

 
سرپرست معاونت آموزش و پژوهش بنیاد سعدی از آغاز کلاس های درسی فارسی آموزان از صبح امروز در دانشگاه شهید بهشتی خبر داد و گفت: تمامی شرکت کنندگان در این دوره دانش افزایی، به صورت کتبی و شفاهی با دو روش علمی تعیین سطح دانشگاه های میشیگان و آکسفورد، تعیین سطح شدند تا بیشترین بهره را از کلاس های آموزشی داشته باشند.
به گزارش ستاد خبری هشتادودومین دوره دانش افزایی زبان فارسی، دکتر رضامراد  صحرایی با بیان اینکه آزمون تعیین سطح در روز چهارشنبه 14 مردادماه در دو نوبت صبح وبعداظهر انجام شد، اظهار کرد: تعیین سطح زبان آموزان ابتدا از طریق آزمون کتبی همگانی انجام شد و پس از تصحیح اوراق و تحلیل نمرات، آزمون شفاهی و نگارش صورت گرفت.
وی درباره سطح  دسته بندی ها چنین توضیح داد: با توجه به اینکه در این دوره دانش افزایی بیش از 200 دانشجو و استاد زبان فارسی شرکت کرده اند، پس از آزمون و براساس حدنصاب کلاس ها، چهار سطح در نظر گرفته شد که ترتیب آنها به این شکل است: 6کلاس سطح مقدماتی، 5 کلاس سطح میانی ، 3 کلاس سطح پیشرفته و یک کلاس فوق دوره عالی.
صحرایی در ادامه اضافه کرد : پس از انجام این فرایند از امروز ( 17 مرداد ماه ) کلاس های آموزشی به صورت رسمی آغاز شد و طبق برنامه زبان آموزان از صبح تا ظهر  3 کلاس خواهند داشت.
مسوول برگزاری دوره دانش افزایی در بنیاد سعدی خاطر نشان کرد: در کلاس های آموزشی کل دوره دانش افزایی، درس هایی همچون «نوشتن و دستور»، «درک خواندن»، «بیان شفاهی»، «ایرانشناسی»، «درک شنیدن و صحبت کردن» تدریس می شود و دانشجویان جمعا به مدت 80 ساعت کلاس درسی خواهند داشت.
وی همچنین به جلسه توجیهی آموزشی و بیان قوانین دانشگاه و دوره دانش افزایی، که در اولین روزه دوره دانش افزایی با حضور رییس دانشکده ادبیات و معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی، معاون بین الملل بنیاد سعدی و توسط مسوولان دوره برگزار شد، اشاره کرد و گفت: این جلسه صبح سه شنبه 13 مرداد و قبل از مراسم افتتاحیه در تالار مولوی دانشکده ادبیات دانشگاه شهید بهشتی با حضور اکثریت فارسی آموزان برای معرفی هرچه بیشتر دوره برگزار شد.
صحرایی افزود: در این جلسه تمامی شرایط دوره، زمان برگزاری کلاس های صبح و برنامه های فوق برنامه مطرح شد و همچنین رعایت نظم و قوانین در کلاس ها و فوق برنامه ها توسط هر یک از مسئولان مرتبط بیان شد و سپس هر یک از استادان و سرپرستان خود را معرفی کردند.
 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر هشتادو دومین دوره دانش افزایی
تعداد مشاهده: 1,505
اخبار : سرپرست معاونت آموزش و پژوهش بنیاد سعدی خبر داد: آغاز کلاس های درسی هشتادودومین دوره دانش افزایی زبان فارسی از امروز
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی