دانشگاه شهید بهشتی

دکتر خاتمی: زبان فارسی نقطه اشتراک دانشجویانی از پنج قاره است

تاریخ انتشار: 1394/05/23 09:01 ب.ظ

 

مسئول برگزاری هشتاد و دومین دوره دانش افزایی زبان فارسی در دانشگاه شهید بهشتی، از حضور دانشجویانی از اقصی نقط دنیا  در دانشکده ادبیات و علوم انسانی خبر داد.
 به گزارش ستاد خبری هشتاد و دومین دوره دانش افزایی زبان فارسی، دکتر خاتمی ضمن تشریح برنامه های دوره دانش افزایی زبان فارسی گفت: هشتاد و دومین دوره دانش افزایی زبان فارسی توسط بنیاد سعدی و دانشگاه شهید بهشتی به مدت یکماه از 13 مردادماه در دانشکده ادبیات و علوم انسانی آغاز شده است.
رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی، با اشاره به سند چشم انداز دانشگاه شهید بهشتی و رسالت این دانشگاه برای حضور در عرصه های بین المللی، از انجام مقدمات راه اندازی مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبان ها در دانشگاهIMG_3098.jpg شهید بهشتی خبر داد و تصریح کرد: تاسیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی ها در دستور کار دانشکده ادبیات و علوم انسانی قرار گرفت، مقدمات آن انجام و مراحل قانونی طی شده است و بزودی مجور رسمی تاسیس این مرکز صادر خواهد شد.
وی، ضمن تشریح مقدمات برکزاری هشتاد دومین دوره دانش افزایی زبان فارسی تصریح کرد: دانشگاه شهید بهشتی با توجه به توانمندی ها و قابلیت‌های علمی که در سطح بین‌المللی دارا است و همچنین حضور دانشجویان غیرایرانی و تجربه برگزاری المپیادهای بین‌المللی در این دانشگاه، پیشنهادی از سوی بنیاد سعدی مبنی بر برگزاری هشتاد و دومین دوره دانش افزایی را دریافت کرد.
وی افزود: پس از بررسی جوانب علمی و اجرایی موضوع، قراردادی فی مابین دانشگاه شهید بهشتی و بنیاد سعدی منعقد شد که بر طبق آن مقرر شد، هشتادودومین دوره دانش‌افزایی دانشجویان و استادان خارجی زبان فارسی، به مدت یکماه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شود.
IMG_3101.jpgدکتر خاتمی،  با بیان اهداف برگزاری دوره دانش افزایی زبان فارسی اظهار داشت: تقویت مهارت گفتاری و شنیداری، ارتقا سطح درک و بیان مطلب، ارتقا توانایی خواندن و نوشتن، افزایش سطح دانش واژگان  و آشنایی فارسی آموزان با آداب، رسوم و فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی از جمله اهداف برگزاری دوره دانش افزایی زبان فارسی است.
رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی، با اشاره به ویژگی های ممتاز هشتاد دومین دوره اظهار داشت: در این دوره 200 دانشجوی زبان فارسی از  37 کشور از پنج قاره دنیا حضور دارند که هم از نظرتعداد شرکت کنندگان و هم به لحاظ پراکندگی جغرافیایی داوطلبان، متمایز از دوره های پیشین است.
دکتر خاتمی، سطح بالای علمی را از دیگر ویژگی های دوره هشتاد دوم اعلام و تصریح کرد: پس از تعیین سطح، دانشجویان در سه گروه مقدماتی، میانی وIMG_3107.jpg پیشرفته در کلاس‌های درس حاضر شدند، همچنین سطح فوق‌پیشرفته نیز زیر نظر مجربترین استادان گروه زبان فاسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی ویژه استادان خارجی و با تمرکز بر ادبیات فارسی برگزار می‌شود.
مسئول برگزاری هشتادودومین دوره دانش‌افزایی زبان فارسی در دانشگاه شهید بهشتی افزود: روزانه 60 ساعت آموزش در قالب  10 کلاس بصورت همزمان در سه سطح مقدماتی، میانی و پیشرفته توسط بهترین مدرسان زبان فارسی ارائه می شود.
 
دکتر خاتمی، مهمترین عامل رضایتمندی مسئولان دوره را افزایش توانمندی گفتاری شرکت کنندگان اعلام و تصریح کرد: در این دوره تلاش بر این است با برپایی کلاس‌های آموزشی از یک سو و آشنایی با فرهنگ ایرانی با بازدید از اماکن تاریخی و مشارکت در برنامه های فرهنگی از سوی دیگر، مهارت‌های گفتاری و شنیداری شرکت کنندگان در پایان دوره ارتقاء یابد.
رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی در پایان، اظهار امیدواری کرد برگزاری دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی، گام موثری در جهت اعتلای زبان فارسی و آشنایی مردمان سایر ملل با فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی باشد.
 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر هشتادو دومین دوره دانش افزایی
تعداد مشاهده: 1,794
اخبار : دکتر خاتمی: زبان فارسی نقطه اشتراک دانشجویانی از پنج قاره است
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی