دانشگاه شهید بهشتی

آشنایی با موسیقی ایرانی برای فارسی آموزان خارجی

تاریخ انتشار: 1394/05/25 03:04 ب.ظ
 
فارسی آموزان شرکت کننده در هشتاد و دومین دوره دانش افزایی زبان فارسی، در کلاس آشنایی با موسیقی و سازهای ایرانی شرکت کردند و با سازهای اصیل ایران و طریقه نواخته شدن برخی از آنها توسط استاد آشنا شدند.
به گزارش ستاد خبری هشتادودومین دوره دانش افزایی زبان فارسی، فارسی آموزان 43 isna-3_resize.jpgکشور جهان که به دعوت از بنیاد سعدی در دانشگاه شهید بهشتی، دوره دانش افزایی خود را سپری می کنند، در کنار کلاس های آموزشی صبحگاهی، به منظور آشنایی هرچه بیشتر با فرهنگ و آداب مردم ایران، در فوق برنامه های فرهنگی و تفریحی نیز شرکت می کنند.
در کلاس آشنایی با موسیقی و سازهای ایرانی که با حضور اساتید این حرفه از جمله فرامرز کلانتری، استاد و نوازده تار، سه تار و تمبک در سالن دانشکده ادبیات و علوم انسانیisna-13_resize.jpg دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، ضمن معرفی موسیقی ایرانی، برخی از سازها نظیر تار، سه تار، کمانچه، نی، ویولون ایرانی ، تمبک، دَف و دایره به صورت زنده اجرا شد.
همچنین، برخی سازها نیز به وسیله کلیپ تصویری به نمایش درآمد که در این میان کلیپی از اجرای بهمن رجبی، نوازنده صاحب سبک و مدرس تنبک، نمایش داده شد که مورد استقبال فراوان زبان آموزان قرار گرفت.
بنابر این گزارش، از بین سازهای اجرا شده، «دَف» مورد استقبال خوب فارسی آموزان قرار گرفت، به طوری که حاضران در کلاس دقایق زیادی نوازنده را مورد تشویق قرار دادند.
 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر هشتادو دومین دوره دانش افزایی
تعداد مشاهده: 1,972
اخبار : آشنایی با موسیقی ایرانی برای فارسی آموزان خارجی
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی