دانشگاه شهید بهشتی

نقطه ثقل 5 قاره در دانشکده ادبیات دانشگاه شهید بهشتی

تاریخ انتشار: 1394/05/25 03:47 ب.ظ

 

کلاس های دوره دانش افزایی زبان فارسی به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی با شیوه جالبی و با حضور زبان آموزانی از سراسر جهان پی گیری می شود.
 
به گزارش ستادخبری هشتادودومین دوره دانش افزایی زبان فارسی ، بیش از 200 دانشجو و استاد زبان فارسی از 43 کشور جهان، در دوره دانش افزایی زبان فارسی حاضر شده اند، تا در کلاس های آموزشی و درسی دانشگاه شهید بهشتی به تقویت زبان فارسی خود بپردازند و با شرکت در کلاس های مختلف این زبان اصیل بیش از پیش در تحقق اهداف خود برای فراگیری بهتر گام بردارند.
در این میان سری به کلاس های مختلف این دوره در دانشگاه شهید بهشتی زدیم.
کلاس فارسی پایه است و دانشجوایان خارجی زبان با شور اشتیاق زیادی در انتظار اضافه کردن به اندوخته های خود در این زمینه هستند.
IMG_3997_resize.JPGاستاد زبان فارسی با تبحر خاصی در کلاس تدریس می کند، در مواقعی هم که برخی واژه ها و لغت ها برای دانشجویان نامانوس است با استفاده از مهارت نقاشی و یا اشاره آن را برای شاگردان خود جا می اندازد.
در ادامه نیز استاد کلاس بر حسب عادت معهود خود با شور و شوق همیشگی تدریس خود را پی گیری می کند و در پاره ای از موارد با استفاده از نکات ظریف و باریک طنز فضای کلاس را تغییر می دهد و باعث نشاط و شادی بیش از پیش دانشجویان حاضر در کلاس می شود.
به دنبال این موضوع استاد حال ساده را با سوالی در مورد وقت خواب از دانشجویان  یاد آوری می کند که اکثر دانش آموزان ساعت 12 و 12:30 را به عنوان ساعت خواب خود اعلام می کنند.
در ادامه به کلاس  دیگری در فارسی پایه می رویم  ،استاد درخصوص قید مکان دانشجویان را به شیوه جالبی به چالش می کشد،زبان آموزان نیز با شور و شوقIMG_4000_resize.JPG خاصی که نشات گرفته از علاقه آن ها بود ،موقعیت مکانی خود و سایر هم کلاسی هایشان را توضیح می دهند.
 
در این زمان استاد با بهره گیری از ضبط صوت در صدد آزمودن مهارت شنیداری دانشجویان برمی آید که زبان آموزان نیز توانستند در این مقطع پاسخ مناسبی بدهند.
 در این میان گاهی اوقات دانشجویان زمانیکه با واژه جدیدی مواجه می شوند که گویی فرسنگ ها با معنی آن واژه در زبان خود فاصله دارد متعجب تر و مشتاق‌تر IMG_4002_resize.jpgبه استاد خود و یکدیگر نگاه می کنند و سعی می کنند سریعا آن را به خاطر بسپارند و در موقعی از استاد خود می خواهند تا آن را پای تخته بنویسد تا آن را یاداشت کنند که اگر از خاطرشان رفت برای خود یاد آوری کنند.
 
 
 
 
کلاس شنیدن و صحبت کردن
در کلاس شنیدن و صحبت کردن وضع به همین منوال است و استاد از دانشجویان می خواهد صحبت کنند تا علاوه بر تقویت مهارت شنیداری خود مهارت کلامی شان را نیز ارتقاء دهند.
IMG_4060_resize.jpgذکر این مطلب خالی از لطف نیست که بگوییم استاد در ادامه روند تدریس خود به توضیح مهارت گفتاری که ازآن به صحبت محاوره ای  تعبیر می شود می پردازد و در گوشه مباحث درسی این مهارت را نیز به دانش زبان آموزان اضافه می کند.
 
به طوریکه گاهی اوقات از واژگان انگلیسس برای درک بیشتر مطالب بهره میIMG_4046_resize.JPG‌برد.
به این ترتیب  و با حضور در کلاس شنیدن و صحبت کردن کاووش امروز ما در کلاس های دانش افزایی زبان فارسی به ایستگاه پایانی خود رسید.
 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر هشتادو دومین دوره دانش افزایی
تعداد مشاهده: 2,127
اخبار : نقطه ثقل 5 قاره در دانشکده ادبیات دانشگاه شهید بهشتی
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی