دانشگاه شهید بهشتی

دانشجو دوره دانش افزایی زبان فارسی: می خواهم در ایران زندگی کنم

تاریخ انتشار: 1394/05/27 09:05 ق.ظ

 

 
لوکا بنلی دانشجو ایتالیایی" ایران "را خانه دوم خود یاد می کند.
لوکا بنلی دانشجو دوره دانش افزایی زبان فارسی در گفتگو با خبرنگار ستادخبری هشتاد و دومین دوره دانش افزایی زبان فارسی اظهار داشت: از ایتالیا به ایران آمده ام و دررشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه ونیز تحصیل می کنم.
وی در خصوص علاقه اش به زبان فارسی گفت : از بچگی به یادگیری زبان علاقمند بودم، قبل از ورود به دانشگاه نیز به زبان انگلیسی تسلط پیدا کردم پسلوکا_resize.JPG از آن در جستجوی زبانی بودم که قدری متفاوت‌‌تر باشد و به نوعی خارج از مرزهای اروپا باشد، به همین دلیل با یکی از دوستانم که چینی بود مشورت کرد، او نیز زبان های شرقی زیادی را نام برد که فارسی و ترکی یکی از آن ها بود.
در ابتدا ترکی را برگزیدم اما پس از یکسال و نیم تحصیل در این زبان به توصیه یکی از استادانم تغییر رشته دادم و یادگیری زبان فارسی را شروع کردم، هم اکنون نیز می توانم به خوبی صحبت کنم اما چون در زبان نوشتاری فارسی، مصوت ها خوانده نمی شود و مانند لاتین نیست قدری خواندن و نوشتن برایم سخت است.
IMG_4196_resize.JPGدانشجو دوره دانش افزایی زبان فارسی در پاسخ به این سوال که ایران را چگونه دیدید تصریح کرد: از حضوردر ایران بسیار خوشحالم. با کمک هزینه ایی که دانشگاه ونیز در اختیارم قرار داد توانستم به ایران بیایم، این کشور را دوست دارم و اگر موقعیتی داشته باشم، می خواهم در ایران بمانم و اینجا کار و زندگی کنم.
 
 
 
 
Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر هشتادو دومین دوره دانش افزایی
تعداد مشاهده: 2,688
اخبار : دانشجو دوره دانش افزایی زبان فارسی: می خواهم در ایران زندگی کنم
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی