دانشگاه شهید بهشتی

دکتر طباطبایی: رضایت زبان‌آموزان، حاصل کوشش مشترک عوامل دانشگاه شهید بهشتی و بنیاد سعدی است/ در مراسم اختتامیه، دانشجو محور خواهیم بود

تاریخ انتشار: 1394/06/02 12:22 ب.ظ

 

 
مدیر اجرایی هشتادودومین دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی ضمن تاکید بر دانشجو محور بودن در مراسم اختتامیه گفت: رضایت زبان‌آموزان خارجی حاصل تلاش مشترک عوامل اجرایی دانشگاه شهید بهشتی و بنیاد سعدی است.
دکتر طباطبایی مدیر اجرایی هشتاد و دومین دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی  در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبری هشتادودومین دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی اظهار داشت: تقریبا از دو ماه پیش دانشگاه شهید بهشتی برایIMG_5494_resize.jpg برگزاری دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی اعلام آمادگی کرد و به منظور برگزاری بهتر این دوره، اقدام به تشکیل 7 کمیته کردیم؛ افزون بر این، شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی این دوره با نظارت مستقیم رئیس دانشگاه تشکیل شد.
وی در ادامه افزود: با برنامه‌ریزی و هماهنگی دقیقی که پیش از این انجام داده بودیم از ابتدای ورود دانشجویان با کوچک‌ترین مشکلی مواجه نشدیم و کمیتة تشریفات مستقر در فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی با وجود تداخل پروازهای ورودی دانشجویان، کار خود را به‌خوبی انجام دادند.
عضو هیأت علمی دانشکده ادبیات و علوم انسانی درخصوص مباحث آموزشی دوره تصریح کرد: از آنجا که ماهیت این دوره، آموزشی بود ما نیز این مسئله را در اولویت نخست‌مان قرار دادیم و بر همین اساس80 ساعت کلاس آموزشی برای دانش‌پژوهان طراحی شد.
دکتر طباطبایی با اشاره به برگزاری برنامه‌های فرهنگی اظهار داشت: اردوهای نیم‌روزه تهران‌گردی و اردوی 3 روزه اصفهان را در دستور کار قرار دادیم که بازتاب گسترده‌ای داشته و با استقبال خوب دانشجویان همراه بوده است.
دکتر طباطبایی با برشمردن نقش کمیته‌های مختلف در برگزاری هر چه بهتر این دوره، یادآور شد: کمیته‌های اجرایی دوره، در تعامل با هم و با همدلی و هماهنگی به نحو شایسته‌ای انجام امور محوله را برعهده گرفتند.
وی در ادامه ضمن معرفی کمیته‌ها و شرح وظایفشان گفت: اطلاع‌رسانی، تولید اخبار، گزارش‌ها و مصاحبه‌ها، همچنین انتشار عکس‌ها بر عهدة کمیته روابط عمومی است؛ یک گروه مستند‌ساز نیز ثبت و ضبط وقایع را در قالب طرحی با عنوان «از فرودگاه تا فرودگاه» پوشش می‌دهد. همکاران واحد "فناوری" نیز با IMG_5486_resize.jpgفعال کردن اینترنت وایرلس، شرایط استفاده از اینترنت و فضای مجازی را برای دانشجویان تسهیل کردند. همکاران کمیته فوق برنامه نیز با خویش شرایطی را فراهم آوردند تا فارسی‌آموزان خارجی ضمن آموزش زبان فارسی، در زمان اقامت در کشورمان با جاذبه‌های گردشگری و فرهنگی آشنا شوند.
وی افزود: کمیتة اسکان و تغذیه، کمیتة تأمین، و نیز کمیتة آموزش نیز توانستند رضایت مهمانان خارجی را جلب کنند؛ واحد بهداشت نیز در این دوره تمام تلاش خود را به کار بست و در تمام مدت یک آمبولانس برای انجام اقدامات اورژانسی در اختیار دوره بود؛ مضاف بر این‌که دانشجویان به محض ورود به ایران بیمه شدند تا با امنیت خاطر و اطمینان، دورة آموزشی ـ تفریحی خود را سپری کنند.
دکتر طباطبایی افزود: در پایان دوره و پیش از اختتامیه سفری به شهر اصفهان خواهیم داشت که اردویی کاملا تفریحی است و با برنامه‌ریزی‌های خوبی که انجام شده، انتظار می‌رود به بهترین نحو پذیرای دانشجویان باشیم.
مدیر اجرایی هشتادودومین دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی، در انتها ضمن تشکر از کوشش عوامل بنیاد سعدی برای انجام هرچه بهتر این دوره، درباره مراسم اختتامیه خاطر نشان کرد: تمام تلاشمان را به کار می‌بندیم تا مراسم اختتامیه در فضایی دوستانه برگزار شود و کم‌تر قالب رسمی به خود بگیرد؛ همچنین سعی خواهیم کرد بخش‌های مختلف این مراسم مانند اجرای موسیقی، ارائه خطابه و اجرای دکلمه با همکاری بیشتر دانشجویان فارسی‌آموز برگزار شود و به نوعی دانشجو محور باشیم.
 
 
 
 ​
Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 1,668
اخبار : دکتر طباطبایی: رضایت زبان‌آموزان، حاصل کوشش مشترک عوامل دانشگاه شهید بهشتی و بنیاد سعدی است/ در مراسم اختتامیه، دانشجو محور خواهیم بود
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی