دانشگاه شهید بهشتی

رئیس کمیته فرهنگی و فوق برنامه: شناخت ایران اسلامی و تقویت زبان آموزی ازاهداف اصلی مان بود

تاریخ انتشار: 1394/06/07 11:04 ق.ظ

 

 
دکتر عظیمی اهداف اصلی کمیته فرهنگی هشتاد و دومین دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی، شناخت ایران اسلامی و نقش توامان آن درتقویت زبان آموزی بیان کرد.
 
دکتر عظیمی مسئول کمیته فرهنگی و فوق برنامه این دوره، در گفتگو با خبرنگار هشتاد و دومین دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی اظهارداشت: به دنبال همکاری مشترک بنیاد سعدی با دانشگاه شهید بهشتی در برگزاری هشتاد دومین دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی، کمیته های مختلف کار خود را آغاز کردند که کمیته فرهنگی و فوق برنامه از آن جمله بود.
وی در خصوص تدوین برنامه های این کمیته برای زبان آموزان تصریح کرد: در جلسه ای که با بنیاد سعدی و سایر دوستان داشتیم، مقرر شد اردوهای علمی-تفریحی در قالب فوق برنامه ها در کنار کلاس های آموزشی  با همکاری کمیته فرهنگی برای زبان آموزان خارجی برگزار شود.
دکتر عظیمی در خصوص لزوم فعالیت های فوق برنامه نیز افزود: در برنامه ریزی فعالیت های فوق برنامه ضمن پرکردن اوقات فراغت زبان آموزان دو هدف را دنبال می کردیم، اول اینکه دانش پذیران با فرهنگ و تمدن اسلامی ایرانی کهعظیمی.JPG تجلی آن در پایتخت ایران یعنی تهران است آشنا شوند و دوم آنکه در تعامل مستقیم با مردم قرار گیرند و به صورت کاربردی بتوانند از دانش زبانی خود بهره ببرند. به این ترتیب به اهدفمان که شناخت ایران اسلامی و نقش توامان آن در  تقویت زبان آموزی بود، جامه ی عمل پوشاندیم.
رئیس کمیته فرهنگی درباره تنوع فعالیت‌های فرهنگی بیان داشت:  سعی کردیم در برنامه فوق برنامه از عنصر تنوع به خوبی بهره گیریم تا زبان آموزان به صورت چند بعدی با جریانات مختلف ایران اسلامی آشنا شوند، به طور مثال زمانیکه به جماران رفتیم و آنها با زندگی ساده رهبر معظم انقلاب آشنا شدند.
وی، همچنین با یادآوری پیشرفت‌های ایران اسلامی پس از انقلاب شکوهمند به زبان آموزان خارجی در قالب برنامه های فرهنگی-تفریحی گفت: در ادامه، زبان آموزان را به باغ گیاه شناسی بردیم، جائیکه هیچ کدام تصور نمی کردند در شهر پر ترافیک و پر هیاهوی تهران وجود داشته باشد،  درآنجا گیاهان با گونه و اقسام متفاوت از قاره های مختلف وجود دارند و به زعم یکی از دانشجویان خارجی گاهی اوقات نمی توان چنین چیزی را حتی در پیشرفته ترین کشور ها دید که دقیقا در کنار یک گیاه استوایی یک گیاه سردسیری بروید.
دکتر عظیمی در خصوص رضایت زبان آموزان از فعالیت های فوق برنامه افزود: فارسی آموزان از برنامه تفریحی و علمی خود ابراز رضایت داشتند و آن را مفرح عظیمی1.JPGتوصیف می کردند حتی در این میان یکی از زبان آموزان تاجیکی که به فرهنگ ایران علاقه زیادی پیدا کرده است هم اکنون در حال تدوین سفرنامه خود است تا آن را در قالب کتاب به زیر چاپ ببرد که بعضا به نکات ظریف و جالبی اشاره کرده است که توجه هر خواننده ای را به خود جلب می کند.
وی افزود: همچنین به منظورحسن‌ختام این دوره، سفر به پایتخت فرهنگی جهان اسلام یعنی اصفهان را در دستور کار قرار دادیم تا زبان‌آموزان در پایان، توشه ای مملو از تجربیات مختلف را به کشور خود ببرند.
دکتر عظیمی در خصوص برنامه اختتامیه نیز خاطرنشان کرد: در برنامه اختتامیه تلاش شده که بیشتر از همکاری فارسی‌آموزان بهره گیریم و به غیر از چند سخنرانی کوتاه،  گردانندگان اصلی برنامه افتتاحیه خود دانشجویان خواهند بود، حتی تلاوت قرآن درابتدا نیز توسط خود زبان آموزان انجام می‌پذیرد.
دکتر عظیمی در پایان یادآور شد: برای تمام زبان آموزان و کسانی که برای برگزاری بهتر این دوره هم در بنیاد سعدی و هم در دانشگاه شهید بهشتی تلاش می کنند آرزوی موفقیت می کنم  و مراتب تقدیر و تشکر را از آن‌ها به عمل می آورم و امیدوارم این حرکت نوید‌بخش روزهای روشنی بر ای تجلی و اعتلای ایران اسلامی و زبان و ادبیات فارسی در سطوح بین‌المللی باشد.
 
 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 10,898
اخبار : رئیس کمیته فرهنگی و فوق برنامه: شناخت ایران اسلامی و تقویت زبان آموزی ازاهداف اصلی مان بود
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی