دانشگاه شهید بهشتی

هشتاد و دومین دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی، گزارش روزدوم وسوم اردوی اصفهان

تاریخ انتشار: 1394/06/08 08:47 ق.ظ

 

 
زبان آموزان زبان و ادبیات فارسی دوره دانش افزایی، در آخرین روزهای خود در ایران به اصفهان سفر کردند.
به گزارش خبرنگار هشتاد و دومین دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی: بیش از 210 زبان آموز دوره دانش افزایی و زبان ادبیات فارسی، حسن‌ختام دوره آموزشی و تفریحی خود را در پایتخت فرهنگی جهان سپری کردند.
بر این اساس، زبان آموزان صبح روز 5 شنبه عازم اصفهان شدند تا در آخرین روزهای دوره دانش افزایی خود سفر پر ماجرا و دیدنی خود را رقم زنند.
 
 
 دانشجویان زبان و ادبیات فارسی در روز دوم سفر تفریحی خود پس از صرف صبحانه عازم یکی از مشهور ترین مکان های تاریخی و ستاره محله جلفا، یعنی "کلیسا وانک" شدند.
مکان زیبا وتاریخی که با نقوش بسیار زیبا و وام گرفتن از معماری اسلامی و اروپایی ساخته شده بود.
موزه وانک که در چند قدمی کلیسا قرار دارد نیز برای زبان آموزان از جذابیت زیادی برخوردار بود در این میان دانش پذیران ارمنی با شور و شوق زیادی آنجا را ارمنستان کوچک می خواندند.
"لوسیانا "دانشجو بلاروسی که به خوبی نیز فارسی صحبت می کند با دیدن این مکان به نقاط مشترک کشورش با ایران اشاره می کند و می گوید: "کلیسای بسیار زیبایی بود و من نیز تا کنون نظیر آن را ندیده بودم. وانک یک کلیسای ارتودکس است و ما هم ارتودکس هستیم و با دیدن چنین جایی بیشتر به ایران علاقه پیدا کردم."
"یولیا" نیز که از روسیه در این دوره شرکت کرده نظر مشابهی دارد و می گوید:" برایم خیلی عجیب است که در یک کشور اسلامی چنین مکانی وجود داشته باشد، این کلیسا متاثر از هنر زیبای اصفهان بوده که آن را این چنین زیبا کرده است."
دیدار دوم زبان آموزان به منارجنبان رسید، جائیکه نه فقط در ایران بلکه درجهان به لحاظ ساختار خاص و زیبایش شهرت دارد. در ابتدای ورود دانش پذیران، راهنما این بنای تاریخی، توضیحاتی را ارائه داد. اما در حاشیه صحبت های راهنما، با تکان خوردن یکی از مناره ها دانشجویان به هیجان آمدند وبر حیرتشان افزوده شد.
به این ترتیب برنامه های صبح دانشجویان زبان و ادبیات فارسی  به پایان رسید تا خود را پس از کمی استراحت و صرف نهار برای دیدار های عصر آماده کنند.
ساعت 4:15 روز جمعه کاروان دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی به چهل ستون رسید؛ بنای زیبایی که با معماری خاص خود و استخر زیبایش چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند.
 ابتدای ورود با توضیحات راهنمای گروه همراه بود که به پیشینه این بنای تاریخی باز می گشت. پس از آن نیز دانشجویان به بازدید پرداختند.
در ادامه زبان آموزان پیاده به سمت میدان نقش جهان که در فاصله کمی از چهل ستون  قرار دارد به راه افتادند. در میدان نقش جهان که به واقع یکی از دیدنی ترین مکان های جهان محسوب می شود و مایه فخر و مباهات بیش از پیش استان اصفهان شده است باز هم دانشجویان شگفت زده شدند و به دنبال آن بودند تا با گرفتن عکسی به یادگار، حضور خود را در این مکان تاریخی ماندگار نمایند.
عمارت «عالی قاپو» با سالن موسیقی زیبایش نیز یکی از اماکنی  بود که دانش پذیران ازآن دیدار کردند. گروه پس ازدیدار از عالی قاپو، راهی بازار سنتی و زیبای میدان نقش جهان شد.
روز سوم نیز به خرید در بازارهای سنتی اصفهان سپری شد تا با خرید صنایع دستی زیبای و سنتی، سوغاتی های رنگارنگ اصفهان را به کشورشان  ببرند.
 عصر روز شنبه کاروان دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی با توشه ای پربار از مشاهدات متفاوت از شهر زیبای اصفهان راهی تهران و دانشگاه شهید بهشتی شد.
 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 1,801
اخبار : هشتاد و دومین دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی، گزارش روزدوم وسوم اردوی اصفهان
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی