دانشگاه شهید بهشتی

اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی محیط زیست با محوریت پژوهشکده علوم محیطی تشکیل شد

تاریخ انتشار: 1394/06/24 11:29 ق.ظ
به منظور تشکیل اتحادیه انجمن های علمی- داتشجویی محیط زیست، نشستی در تاریخ 22 شهریور ماه جاری در تالار پروین اعتصامی مجموعه ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
در این نشست که با حضور دکتر نغمه مبرقعی معاون پژوهشی پژوهشکده علوم محیطی، مسئول امور فرهنگی دانشگاه شهید بهشتی، نماینده وزارت علوم و جمعی از دبیران انجمن های محیط زیست سراسر کشور در مرکز همایش­های دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد پس از قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید مسئول امور فرهنگی دانشگاه شهید بهشتی با ایراد سخنانی بر ضرورت علم آموزی و تشکیل انجمن های علمی دانشجویی تاکید کرد.

نشست تشکیل اتحادیه.jpg
در ادامه دکتر مبرقعی با تاکید بر لزوم تشکیل انجمن های محیط زیست و تشکیل اتحادیه کشوری در این جلسه به ایراد سخنرانی پرداخته و با برشمردن عواملی هم چون جهش جمعیت، گرمایش جهانی و خسارات ناشی از سوانح طبیعی و غیره به فشار زایدالوصف بشر بر محیط زیست در قرن اخیر اشاره کرد.
وی با ابراز نگرانی از تغییر الگوی مصرف که جوامع را به سمت مصرف گرایی سوق داده است به محدودیت ظرفیت زمین و محدودیت منابع اشاره و با ارائه آماری از رد پای اکولوژیک کشور، فشار بر منابع طبیعی کشور را "بیش از حد" توصیف نمود.
در نهایت با ذکر این مطلب که 17 هزار دانشجوی محیط زیست در 43 رشته دانشگاهی در حال تحصیل وجود دارد، حلقه مفقوده در خصوص وجود مشکلات زیست محیطی عمده در کشور را در عدم ارتباط بین دانش آموخته شده و پیاده سازی آن در جهت رفع مسائل موجود دانسته و راه حل را در افزایش آگاهی و تثبیت باورها در لزوم حفاظت از محیط زیست عنوان کرد.
معاون پژوهشی پژوهشکده علوم محیطی همچنین ابراز امیدواری کرد که تشکیل اتحادیه محیط زیست زمینه لازم را جهت ارتقای دانش محیط زیستی در جامعه فراهم سازد.
در پایان جلسه رای گیری صورت گرفته و شورای مرکزی اتحادیه تشکیل شد. همچنین پیشنهاد ایجاد دبیرخانه دائمی اتحادیه در پژوهشکده علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی مطرح و با استقبال حاضرین روبرو شد.
Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر پژوهشکده علوم محیطی
تعداد مشاهده: 926
اخبار : اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی محیط زیست با محوریت پژوهشکده علوم محیطی تشکیل شد
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی