دانشگاه شهید بهشتی

دانش آموختگی اولین گروه از مدرسین اشتغال و کارآفرینی ورزش در ایران

تاریخ انتشار: 1395/12/24 10:05 ق.ظ

 

دوره پیشرفته تربیت مدرس اشتغال و کارآفرینی در ورزش، با مراسم دانش آموختگی اولین گروه از مدرسین اشتغال و کارآفرینی ورزش در ایران به کار خود پایان داد.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی در ورزش، دوره پیشرفته تربیت مدرس اشتغال و کارآفرینی در ورزش با همکاری کارگروه اشتغال و کارآفرینی وزارت ورزش و جوانان، اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه شهید بهشتی در هتل المپیک شمال در شهرستان آمل برگزار شد.
در این دوره سه روزه 60 نفر از منتخبین دوره های سه گانه مقدماتی که از اساتید دانشگاه می باشند پس ازگذراندن آموزش های لازم در زمینه تدریس و منتورینگ اشتغال و کارآفرینی در ورزش موفق به دریافت کارت مربیگری و گواهینامه مدرسی از وزارت ورزش و جوانان و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شدند.
در مراسم پایانی این دوره که با حضور دکتر محمد پورکیانی مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر محمد رضا برومند دبیر کارگروه اشتغال و کارآفرینی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد ضمن تجلیل از دکتر سید محمد حسین رضوی پدر کارآفرینی ورزش ایران از تمبر یادبود مراسم دانش آموختگی اولین گروه از مربیان و مدرسان اشتغال و کارآفرینی در ورزش کشور رونمایی شد.
در این مراسم ضمن ملبس شدن مربیان به حمایل مدرسی، سوگندنامه دانش آموختگی توسط خانم درشگی کارآفرین برتر ورزش کشور قرائت و توسط شرکت کنندگان تکرار شد.
بیانیه پایانی این دوره توسط آقای بی بی کبادی قهرمان شنای جهان در آبهای آزاد و رکوردار شنا در خلیج همیشه فارس که در کتاب گینس ثبت گردیده است قرائت شد. در این بیانیه ضمن تاکید بر نصب العین قراردادن منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و ضرورت بهبود فضای کسب و کار به تعیین و تکلیف، تصویب، اجرا و پیاده سازی سازمان نظام تخصصی ورزش کشور، فعال شدن انجمن های علمی ورزشی در زمینه توسعه اشتغال و کارآفرینی متخصصین دانشگاهی ورزش کشور، همکاری و حمایت وزارت ورزش و جوانان، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دستگاه های ذیربط از دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی ورزش کشور و فعال کردن دفاتر این دبیرخانه در ادارات کل ورزش و جوانان استانها توسط وزارت ورزش و جوانان، همکاری و حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه آزاد اسلامی و سایر مراکز آموزشی و پژوهشی از روند ارائه درس کارآفرینی ورزش در دانشگاههای کشور، تدوین نظام طراحی مشاغل توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری وزارت ورزش و جوانان در راستای گسترش مشاغل رسمی ورزش کشور، صیانت از موقعیت شغلی دانش آموختگان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی به عنوان نیروهای انسانی متخصص ورزش کشور، بکارگیری دانش آموختگان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی در وزارتtabiyat badani5478l952.jpg بهدشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای تحقق سیاست های توسعه نظام سلامت و استقرار برنامه ملی فعالیت بدنی به استناد مصوبه شورای عالی سلامت و هدایت و تخصیص منابع مالی و تسهیلات  بانک ها و موسسات از جمله تسهیلات صندوق کارآفرینی امید به کسب و کارهای ورزشی در راستای حمایت از دانش آموختگان و کارآفرینان ورزشی اشاره شد.
در این دوره سه روزه علاوه بر کلاس های آموزشی و کارگاهی نشست تخصصی اشتغال و کارآفرینی ورزشی در دانشگاهها با حضور دکتر پورکیانی مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم و شرکت کنندگان برگزار شد که پیشنهادات و راهکارهای لازم در این زمینه توسط حضار ارائه و پس از بحث و تبادل نظر مصوباتی در خصوص توسعه اشتغال و کارآفرینی در ورزش دانشگاهی داشت.
شایان ذکر است دوره های مقدماتی این طرح در سه مرحله و به مدت 6 روز در مرداد، آبان و آذرماه 1395 در دانشگاه شهید بهشتی و دوره پیشرفته  به مدت سه روز از تاریخ 18 لغایت 20 اسفندماه در هتل المپیک شمال آمل توسط دبیرخانه دائمی اشتغال و کارآفرینی ورزش مستقر در دانشگاه شهیدبهشتی برگزار گردید. دبیرخانه دائمی اشتغال و کارآفرینی ورزش آبان ماه 1395 توسط معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی وزارت ورزش و جوانان و ریاست دانشگاه شهید بهشتی افتتاح شد. ریاست این دبیرخانه به عهده دکتر علیرضا فارسی رئیس دانشکده علوم ورزشی و تندرستی و دبیر آن دکتر محمد رضا برومند مدیر گروه مدیریت ورزشی و رسانه می باشد.
 
گزارش تصویری
 
 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر دانشکده علوم ورزشی و تندرستی
تعداد مشاهده: 2,519
اخبار : دانش آموختگی اولین گروه از مدرسین اشتغال و کارآفرینی ورزش در ایران
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی