دانشگاه شهید بهشتی

تدوین راهنمای نگارش پایان نامه­ها و رساله­ها توسط دفتر سیاستگذاری و برنامه­ریزی امور پژوهشی وزارت علوم

تاریخ انتشار: 1397/03/02 01:56 ب.ظ
دفتر سیاستگذاری و برنامه­ریزی امور پژوهشی وزارت علوم به منظور ساماندهی تدوین و نشر پایان نامه/رساله دانشجویان تحصیلات تکمیلی، راهنمای نگارش پایان نامه ها/رساله­ها را تهیه و تدوین کرده است.
در این راهنما اصول و استانداردهای مربوط به تدوین و نگارش پایان نامه/رساله و همچنین شیوه صحافی آنها بصورت قطع وزیری (کتابچه) بجای قالب گالینگور (قطع A4 ) شرح داده شده است. این امر در راستای سیاست­های اقتصاد مقاومتی بوده که منجر به کاهش هزینه­های مربوط به تهیه و نگهداری پایان­نامه ها و رساله­ها می­شود. از آنجا که شیوه­های گوناگونی برای استناددهی به منابع بکار می­روند، در این راهنما نمونه­های مختلفی از استنادهای درون متنی و برون متنی به زبان های فارسی و انگلیسی معرفی شده است. همچنین الگوی (تمپلیت) نگارش پایان نامه ها/رساله ها تهیه شده است که همزمان با تایپ مطالب توسط دانشجویان شیوه نگارش آن بر اساس استاندارد تنظیم می­شود.
فایل pdf راهنما و فایل الگو (تمپلیت) نگارش و تدوین پایان نامه/رساله در وبگاه دفتر سیاستگذاری و برنامه­ریزی امور پژوهشی وزارت علوم به آدرسrppc.msrt.ir و همچنین در پایگاهی به آدرس اینترنتی rah.irandoc.ac.ir جهت استفاده و بهره­برداری موجود است.
مقرر است از این پس پایان­نامه ارشد و رساله دکتری (قبل از ارسال جهت طرح در کمیسیون تخصصی کفایت دستاوردهای علمی) براساس فایل مذکور تهیه و تنظیم شود.

Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر پژوهشکده علوم محیطی
تعداد مشاهده: 3,530
اخبار : تدوین راهنمای نگارش پایان نامه­ها و رساله­ها توسط دفتر سیاستگذاری و برنامه­ریزی امور پژوهشی وزارت علوم
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی