دانشگاه شهید بهشتی

مراسم استقبال از نو دانشجویان شاهد و ایثارگر ورودی 1397 برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/07/16 11:39 ق.ظ
خزان شروع همیشگی فصل دانش است و به مبارکی این آغاز، صبح دوازدهم مهرماه 1397، مراسم خوش آمد گویی دانشجویان شاهد و ایثارگر به  دانشگاه شهید بهشتی در تالار خوارزمی مرکز همایشهای بین المللی دانشگاه برگزار شد.
پس از تلاوت قرآن و پخش سرود ملی و سرود دانشگاه ، دکتر واعظی معاون فرهنگی و اجتماعی ضمن خیر مقدم به مدعوین و مسئولین ، ورود دانشجویان را به یکی از دانشگاههای برتر کشور تبریک گفت. وی حضور اداره شاهد و ایثارگر را در مجموعه معاونت فرهنگی و اجتماعی مایه افتخار و توفیق خدمت به این عزیزان دانست و قدردانی از تلاش و مجاهدتهای ایثارگران و جانبازان را وظیفه همگانی بر شمرد.
خانم رحیمی مدیر امور شاهد و ایثارگر نیز پس از خوشامد گویی و تبریک به نو دانشجویان، هدف از برگزاری مراسم معارفه برای ورودی های جدید را آشنایی با فعالیت های دانشگاه و بالاخص خدمات اداره شاهد و ایثارگر دانست. سپس وی به ارائه گزارشی از آمار انشجویان شاهد و ایثارگر شاغل به تحصیل در دانشگاه و ورودی های سال 97 را پرداخت.
در ادامه با برشمردن وظایف اداره شاهد و ایثارگر دو طرح مهم استاد مشاور و پشتیبان تشریح کردند کرد و شرکت در کلاسهای تقویتی را به جهت موفقیت بیشتر در تحصیل به دانشجویان توصیه کرد و اظهار داشت جامعه دانشگاهی از شما انتظاری غیر از ممتاز بودن در تحصیل ، اخلاق و رفتار ندارد.
در ادامه، یکی از دانشجویان ورودی 96، تجربیات خود را در زمینه بهره گیری از طرح پشتیبان تبیین کرد. نمایش فعالیتها و خدمات اداره شاهد و ایثارگر در قالب موشن گرافیک از برنامه های بعدی بود.
در ادامه ، جلسه پرسش و پاسخ با حضورمسئولین انجام وسپس از دانشجویان برتر کنکور سراسری تقدیر شد. و دانشجویان پس از برگزاری مسابقه ای مهیج(ادا بازی وضرب المثل با نقاشی ) به تفکیک دانشکده و رشته با اساتید مشاور و اعضای پشتیبان در پنل های آموزشی و دانشجویی شرکت کردند.
پس از اقامه نماز و صرف ناهار ، نیز برای گذراندن اوقاتی دوستانه در کنار هم و ثبت خاطره ای خوش، دانشجویان به باغ نگارستان و بازی پینت بال دعوت شدند.
از آن خزان سیاهی که آرزویم را    
شبیه برگ گل از شاخه چید میترسم
من از نهایت شب حرف میزنم طوری
که از نوشتن اسم شهید می ترسم
برای رویش گل ابر تیره کافی نیست
هزار سهیمه جای تو را نمی گیرد
کسی به جز تو در این سینه ها جا نمی گیرد
شهید زنده تر از زنده هاست اما حیف
کسی برای نمرده عزا نمی گیرد.
تخلیص از عبداله روا
 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر معاونت فرهنگی، اجتماعی- مدیریت امورشاهد و ایثارگر
تعداد مشاهده: 519
اخبار : مراسم استقبال از نو دانشجویان شاهد و ایثارگر ورودی 1397 برگزار شد
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی