دانشگاه شهید بهشتی

​ارائه نتایج طرح مطالعاتی آمایش استان قزوین در پژوهشکده علوم محیطی

تاریخ انتشار: 1397/10/02 02:22 ب.ظ

سمینار ارائه نتایج طرح مطالعاتی آمایش استان قزوین در پژوهشکده علوم محیطی برگزار شد.

به مناسبت هفته پژوهش انجمن علمی دانشجویی محیط زیست پژوهشکده علوم محیطی نشست علمی با عنوان: سمینار ارائه نتایج طرح مطالعاتی آمایش استان قزوین در این پژوهشکده برگزار کرد.

این سمینار با سخنرانی دکتر مبرقعی معاون پژوهشی و با حضور جمعی از اساتید پژوهشکده علوم محیطی چهارشنبه بیست و هشتم آذر ماه در سالن جلسات این پژوهشکده برگزار شد.

amayesh-ghazvin.gif


در این نشست دکتر مبرقعی با بیان اینکه انجام طرح مطالعاتی آمایش استان قزوین حدود سه سال زمان برده، گفت: این طرح برای بخشی از منطقه هفت آمایشی کشور (استان قزوین) بر اساس شرح خدمات مصوب سال 1390 کشور و در 8 فصل تهیه و تدوین شده است.

وی افزود: آمایش سرزمین، به عنوان یک سند راهبردی ملی، همان برنامه ریزی فضایی است و رسالت برنامه ریزی فضایی، توزیع عادلانه فضای توسعه در جهت تحقق عدالت اجتماعی است. و در حال حاضر نیز با اینکه اکثر استان های کشور دارای طرح آمایش استان هستند، کشور هنوز از فقدان طرح آمایش ملی رنج می برد.

به گفته وی، شبکه راه­ های بین استانی، مهمترین علت توسعه این استان بوده و نقش ترانزیتی نیز مهمترین نقش این استان در بین مناطق آمایشی کشور محسوب می­ شود.

دکتر مبرقعی در پایان گفت: از جمله نوآوری های این طرح، می توان به ایجاد کاربری انرژی های بادی و خورشیدی در بین سایر کاربری ها و فضایی سازی نقشه های تجسمی اشاره کرد. 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: طرح مطالعاتی- استان قزوین- علوم محیطی-
منبع خبر پژوهشکده علوم محیطی
تعداد مشاهده: 3,767
اخبار : ​ارائه نتایج طرح مطالعاتی آمایش استان قزوین در پژوهشکده علوم محیطی
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی