دانشگاه شهید بهشتی

برگزیدگان هشتمین جشنواره دانشجویی معرفی شدند

تاریخ انتشار: 1397/12/11 12:04 ب.ظ
 

مراسم اختتامیه هشتمین دوره نشریات دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی با معرفی برگزیدگان، یکشنبه 5 اسفندماه 1397 در تالار مولوی دانشگاه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر واعظی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در سخنانی با تبریک میلاد حضرت زهرا(س)، از عوامل برگزاری هشتمین دوره نشریات دانشجویی قدردانی کرد.

دکتر واعظی رعایت عدالت و احترام به دیگران را دو اصل اساسی در نوشتن دانست و تأکید کرد: در نوشتن باید جانب انصاف و عدالت را رعایت کنیم و به حقوق دیگران احترام بگذاریم؛ درست است که قلم‌ به‌ دست ماست و اختیار آن را داریم اما رعایت حرمت و کرامت انسانی یک اصل مهم است.

معاون فرهنگی و اجتماعی در پایان سخنان خود با تأکید بر احترام متقابل گفت: همه انسان‌ها دارای عقیده و نظر هستند و وظیفه ما این است که به این اختلاف عقیده احترام بگذاریم.

جشنواره نشریات دانشجویی-9651.jpg


 

مهندس عسگری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم نیز در سخنانی با اشاره به پیشینه برگزاری جشتوراه نشریات دانشجویی گفت: آیین‌نامه نشریات دانشجویی در سال 1378 تهیه و از سوی وزارت فرهنگ و آموزش عالی آن زمان به دانشگاه‌ها ابلاغ شد و ابلاغ این آیین‌نامه کمک کرد تا دانشجویان بتوانند صاحب نشریه شوند.

 

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم افزود: نشریات دانشجویی توانستند در نجات فضای دانشگاه از رخوت و سستی مؤثر واقع شوند، رسانه‌ای شدن برخی از حرکات دانشجویان در قالب نشریات دانشجویی که حاوی دغدغه‌های اصیل و ارزشمند دانشجویان آرمان‌خواه برای توسعه و اعتلای کشور بود توانست رویداد مهمی را در دانشگاه رقم بزند. اینک شکوفه‌های این درخت تناور فضای آموزش عالی را معطر نموده است.

  مهندس عسگری با اشاره به آثار و ثمرات نشریات دانشجویی اظهار داشت: نشریات دانشجویی برآیند اندیشه و دانش پرشورترین دانشجویانی است که خواستار بهبود و تحول در نظام اجتماعی و سازمان دانشگاه هستند. نشریات فضای عقلانیت را ترویج می‌کنند و محلی برای ترویج زیست اجتماعی درون دانشگاه‌ها هستند.

  وی افزود: کمپین زیست مبتنی بر رعایت قانون، تکریم حقوق شهروندی و احترام به دیگران در عین نقد منصفانه ازجمله تجربیاتی است که به مدد نشریات دانشجویی حاصل‌شده است و دانشجویان مدل‌های زیست دانشجویی را در قالب نشریات دانشجویی تجربه می‌نمایند.

 جشنواره نشریات دانشجویی-9749.jpg

مهندس عسگری با اشاره به فعالیت‌های ستاد فرهنگی وزارت علوم گفت: شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاهی بر اساس آئین‌نامه و دستورالعمل مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم تشکیل‌شده است و تسهیل گر حضور مؤثر دانشجویان در عرصه نشریات دانشجویی است.

 

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در پایان تأکید کرد: نیاز داریم دانشگاه بیش از گذشته در سرنوشت جامعه نقش ایفا نماید؛ نشریات دانشجویی یکی از ابزارهایی است که دانشگاه می‌تواند از طریق آن در محیط پیرامون تاثیربگذارد و در حل مشکلات جامعه ورود پیدا نماید.

 

 دکتر برومند دبیر جشنواره هشتم با ارائه گزارشی اظهار داشت: معاونت فرهنگی و اجتماعی تمام تلاش خود را به کار بسته تا از تمام فعالیت‌های دانشجویی و فرهنگی به‌ویژه نشریات دانشجویی حمایت نماید. در حال 150 نشریه در دانشگاه شهید بهشتی مجوز نشر دارند و در یک سال گذشته قریب به 120 نشریه حداقل یک شماره چاپ نموده‌اند.

دبیر جشنواره افزود: کارهای آغازین جشنواره هشتم از شهریورماه سال جاری آغاز شد؛ برای حفاظت از محیط‌زیست تمام آثار به‌صورت الکترونیکی تهیه شد و 1200 اثر توسط دبیرخانه جشنواره دریافت شد.

دکتر برومند، به درخشش دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی در دهمین دوره نشریات دانشجویی اشاره کرد و گفت:  دانشگاه شهید بهشتی در دهمین جشنواره سرتاسری نشریات دانشجویی گذشته با کسب 18 جایزه برتر، رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داد.

جشنواره نشریات دانشجویی-9689.jpg


 

مدیر فرهنگی دانشگاه با اشاره به استقبال نشریات دانشجویی برای شرکت در یازدهمین جشنواره نشریات دانشجویی گفت: 1800 عنوان  اثر از دانشگاه شهید بهشتی به دبیرخانه جشنواره یازدهم ارسال‌شده است که 245 نشریه که بیشترین آمار نشریات ثبت‌شده در بین تمام دانشگاه‌های کشور است از دانشگاه بوده  همچنین همچنین 524  نویسنده از دانشگاه که بیشترین تعداد نویسنده است نیز از دانشگاه شهید بهشتی در جشنواره آتی حضور دارند.

 

در این مراسم برگزیدگان در بخش‌های نشریات برگزیده، ویژه جشنواره، آثار برگزیده و بخش فرعی جشنواره به شرح زیر معرفی و تقدیر شدند.

برگزیدگان نشریات دانشجویی.pdfبرگزیدگان نشریات دانشجویی.pdf

 

 گزارش تصویری

جشنواره نشریات دانشجویی-9885.jpg


 

 
Sorosh-Icon
کلید واژه ها: اختتامیه هشتمین دوره نشریات دانشجویی
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 909
اخبار : برگزیدگان هشتمین جشنواره دانشجویی معرفی شدند
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی