دانشگاه شهید بهشتی

برگزاری نشست علمی تفکر زیست محیطی کودکانه در کتابخانه مرکزی

تاریخ انتشار: 1398/01/20 03:09 ب.ظ

کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه شهید بهشتی، در روز یکشنبه مورخ 25 فروردین ماه 1398 با حضور " دکتر گلبرگ باشی" نشست علمی تحت عنوان "تفکر زیست محیطی کودکانه" از ساعت 13:30 در سالن کنفرانس خود برگزار می‌نماید. از تمامی علاقمندان به این حوزه جهت شرکت در این نشست دعوت به عمل می‌آید. شایان ذکر است شرکت برای عموم آزاد و رایگان میباشد.

در ذیل گوشه‌ای از زندگینامه دکتر گلبرگ باشی را میخوانید:

گلبرگِ باشی در اهواز در خانواده ای دوستدار هنر و کتاب متولد شد. او از کودکی تحت تاثیر سنت قوی ادبیات کودکان و داستانهایی قرار گرفت که از سوی کانون پرورش فکری کودکان در ایران منتشر می شد. زندگى کودکى او در خوزستان و سپس در شیراز همزمان با جنگ‌ تحمیلی و حمله صدام حسین به ایران بود. تجربیات وی در طی این دوران در نوع دیدگاه و تلقی او از ادبیات کودکان تاثیر گذاشت.

در سال ٢٠١۶ گلبرگ باشى نامزدِ جایزه “زنان اعجوبه” در صنعت اسباب بازىِ کودکان در بخش طراح و مخترع، جهتِ پیشبرد تربیت و تعلیم و توانمندسازی و ارتقاء مهارتهای کودکانِ فارسى و عرب زبان از طریق بازى شد. این جایزه برای تولید مواد آموزشی با دوام در قالب مکعب های چوبیِ فارسی و عربی با همکاری آقای کوروش بیگ پور به او تعلق گرفت.

اولین کتاب کودکان او “ف مثل فلسطین: کتاب الفباى فلسطین” در سال ٢٠١٧ به زبان انگلیسى چاپ شد و با استقبال چشمگیری مواجه شد. علاوه بر کتاب “نجات ماهى: یک قصه نوروزى،” کتاب “با اعداد از درخت زیتون بالا برویم: یک قصه در مورد فلسطین براى آموزش شمارش اعداد به کودکان” از وی در ۲۰۱۹ زیر چاپ است. مجموعه کتابهاى آموزشى تصویرى او در مورد فلسطین و کشورهای غرب اسیا در حال تدوین است.

گلبرگِ باشی، به رغم آنکه در دبستان در ایران از درس انشاء گریزان بود و در دوران کودکی قصد نداشت نویسنده شود، امروز اما با اشتیاق در نوشتن کتاب کودکان‌فعالیت دارد.

گلبرگ باشى مدرک دکتراى خود را در رشته مطالعات زنان و تاریخ ایران از دانشگاه کلمبیا در نیویورک در سال ۲۰۱۰ دریافت کرد. او هنوز نقاشی، عکس، سفال گری، سفر و گردش در موزه ها و جمع آوری صدف را ادامه می دهد.

 poster.JPG

BTFD1778.JPG
UZGI7437.JPG

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: کارگاه کودک
منبع خبر کتابخانه مرکزی
تعداد مشاهده: 1,142
اخبار : برگزاری نشست علمی تفکر زیست محیطی کودکانه در کتابخانه مرکزی
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی