دانشگاه شهید بهشتی

دیدار دبیرکل D8 با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری

تاریخ انتشار: 1398/02/10 03:30 ب.ظ

 دبیر کل D8 ، دوشنبه نهم اردیبهشت 1398 در دانشگاه شهید بهشتی با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، دبیر کل D8 در سخنان خود گفت: دانشگاه های مختلف عضو D8 باید مساله تعامل با یکدیگر را جدی بگیرند و این مورد باید گسترش یابد. در اجلاس وزرای علوم کشورهای  D8 اعلام خواهد شد که هر کدام چه فعالیتی در این زمینه کرده اند.بنابراین باید دانشگاه ها و بخش خصوصی را حمایت کرد. باید امکانات آزمایشگاه های خود را در اختیار یکدیگر قرار دهیم و این تعاملات را تقویت کنیم. با توجه به اینکه ایران در حوزه زیست فناوری بسیار پیشرفت کرده است بسیار خوب خواهد بود این تجربیات با کشورهای D8 به اشتراک گذاشته شود. این ارتباطات باید توسعه یابد و باید متخصصان این حوزه افزایش یابند.

وزیر علوم جمهوری اسلامی ایران نیز ضمن خوشامدگویی به دبیرکل D8 گفت: امید است که بتوانیم روابط علمی و فناورانه خوبی با هم داشته باشیم. نکته اساسی در اینجاست که بتوانیم همکاری های متقابل با یکدیگر داشته باشیم و البته دریک نمونه تلاش شده این کار در کشور پاکستان انجام شود.

لازم به ذکر است گروه هشت کشور اسلامی در حال توسعه با نام اختصاری D8 گروهی اقتصادی متشکل از هشت کشور در حال توسعه اسلامی: ایران، ترکیه، پاکستان، بنگلادش، اندونزی، مالزی، مصر و نیجریه است. این گروه به منظور ایجاد روابط مستحکم اقتصادی بین کشورهای در حال توسعه اسلامی و تقویت نفوذ این کشورها در بازارهای جهانی تشکیل شده است.

گزارش تصویری


_BU_5112.JPG
 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: گروه D8 ، بنگلادش
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 1,370
اخبار : دیدار دبیرکل D8 با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی