دانشگاه شهید بهشتی

تفاهم‌نامه بین پژوهشکده مطالعات بنیادین و معاونت علمی ریاست جمهوری

تاریخ انتشار: 1398/02/25 10:40 ق.ظ

تفاهم نامه بین پژوهشکده مطالعات بنیادین علم و فناوری و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

با هدف پیاده­سازی نظام رصد، پایش و ارزیابی فناوری و نوآوری کشور، نظام­نامه همکاری مشترک بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پژوهشکده مطالعات بنیادین علم و فناوری منعقد شد.

این تفاهم­نامه با حضور دکتر شکری، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید بهشتی که به امضای خانم دکتر علم الهدی رئیس پژوهشکده مطالعات بنیادین علم و فناوری و  دکتر الیاسی معاون سیاستگذاری و توسعه معاونت علمی و فناوری رسید، پژوهشکده مطالعات بنیادین علم و فناوری به عنوان پایگاه نظام رصد، پایش و ارزیابی فناوری و نوآوری کشور شناخته شد.

98-2-21 دکتر علم الهدی-8181.jpg


در این جلسه دکتر الیاسی با بیان اینکه معاونت علمی و فناوری به دنبال ایجاد نظام متوازن جهت پایش و ارزیابی علم و فناوری در کشور بوده است تاکید کرد خوشبختانه نظام پایش و ارزیابی کشور به تصویب شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری رسیده است که معاونت علمی وظیفه به­روز رسانی، جمع­آوری و تحلیل شاخص­های حوزه فناوری و تجاری­سازی را برعهده دارد. با توجه به رویکرد معاونت در نهادسازی تخصصی، و با توجه به ظرفیت پژوهشکده، از آن به عنوان بدنه فکری موضوع استفاده خواهیم کرد و پژوهشکده را به عنوان پایگاه نظام پایش و ارزیابی فناوری و نوآوری کشور انتخاب کردیم.

98-2-21 دکتر علم الهدی-8148.jpg


همچنین سرکار خانم دکتر علم الهدی رئیس پژوهشکده ضمن تشریح فعالیت­ها و ظرفیت­های پژوهشکده، توجه به مبانی شاخص­ها و همچنین تدوین شاخص­ها در حوزه­ای تخصصی نظیر علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم پایه و غیره را ضروری دانستند و ابراز امیدواری کردند این تفاهم­نامه زمینه فعالیت­های علمی و مطالعاتی جهت این موضوعات را فراهم کند.

98-2-21 دکتر علم الهدی-8175.jpg


Sorosh-Icon
کلید واژه ها: پژوهشکده مطالعات بنیادین علم و فناوری - معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
منبع خبر پژوهشكده مطالعات بنيادين علم و فناوري
تعداد مشاهده: 2,326
اخبار : تفاهم‌نامه بین پژوهشکده مطالعات بنیادین و معاونت علمی ریاست جمهوری
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی