دانشگاه شهید بهشتی

آیین رونمایی از کتاب «نظریه اسلامی رشد انسان» برگزار میشود

تاریخ انتشار: 1398/04/29 10:48 ق.ظ

آیین رونمایی از کتاب «نظریه اسلامی رشد انسان» تألیف دکتر جمیله علم‌الهدی​، عضو هیئت علمی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دوشنبه 31 تیر 1398 در تالار پروین اعتصامی مرکز همایشهای بین المللی دانشگاه شهید بهشتی با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی و دانشگاهی، متخصصان و اهالی رسانه برگزار می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، این کتاب شامل بخشی از گزارش یک تحقیق بنیادین و چند رشته‌ای با عنوان «تبیین مبانی و الگوی رشد مبتنی بر دیدگاه اسلام» است که به سفارش دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در دانشگاه شهید بهشتی و به مدت پنج سال از 1391 تا 1395 با کمک حدود هشتاد تن از محققان به انجام رسیده است. ویرایش علمی این کتاب که به‌طور اساسی شامل نتایج فصل آخر تحقیق است طی دو سال، یعنی از 1395 تا 1397 صورت گرفته است.

 این اثر که یکی از مهم‌ترین تجربه‌های محققان کشور در تولید علم دینی است توانسته با اتکا به مبانی فلسفی حکمت متعالیه و به‌خصوص بهره­مندی از تأمل درآیات قرآن کریم دیدگاهی متفاوت را درباره رشد انسان مطرح کند و به نظر می‌رسد نه‌تنها برای پژوهشگران علوم تربیتی و روان‌شناسی الهام‌بخش و مفید باشد، بلکه به دلیل برخورداری از نگرش انتقادی نسبت به تمدنی مدرن، می‌تواند برای پژوهشگران علوم انسانی، سیاست‌گذاران و برنامه‌ریزان حوزه‌های گوناگون فرهنگی جذاب باشد.

moarefi 15-1.jpg


 


  

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: آیین رونمایی کتاب،نظریه اسلامی رشد انسان، علم الهدی
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 627
اخبار : آیین رونمایی از کتاب «نظریه اسلامی رشد انسان» برگزار میشود
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی