دانشگاه شهید بهشتی

​معرفی کتاب: اصول بیوشیمی، ترجمۀ دکتر حمیدرضا ملاصالحی

تاریخ انتشار: 1398/05/01 08:18 ق.ظ

اصول بیو1.jpg

اصول بیو2.jpg

 
 اصول بیوشیمی راون (جلد اول)، (جلد دوم)
نوشتۀ لارنس اِی. موران و همکاران
ترجمۀ دکتر حمیدرضا ملاصالحی
چاپ اول: 1398، 1067 صفحه (در دو مجلد)،  قیمت دورۀ دوجلدی: 1.200.000 ریال
 
بیوشیمی علم و زبان حیات در سطح ملکولی است. این دانش کمک می‌کند که طبیعت زندگی در سطح سلولی و مولکولی را بشناسیم و رابطۀ تکاملی بین گونه‌های مختلف را که دنیایی مشترک دارند درک کنیم. کتاب اصول بیوشیمی راون بر مهم‌ترین و اساسی‌ترین مفاهیم بیوشیمی که در مورد بیشتر گونه‌ها صادق است تأکید دارد و در پی آن است که مفاهیم اساسی زیستی را با شیوه‌ای متفاوت بیان کند. مهم‌ترین ویژگی‌های متمایزکنندۀ این کتاب به شرح زیر است:
1. بیان مفاهیم و مطالب تخصصی حوزۀ بیوشیمی به صورت ساده و گویا که این کتاب را جزو قابل درک‌ترین منابع بیوشیمی قرار می‌دهد.
2. ارائۀ کاربردی مطالب و ارتباط آن‌ها با رویدادهای روزمرۀ زندگی که سبب درک عمیق دانشجویان و ارتباط آنان  با موضوع می‌شود.
3. منبعی کامل و مفید، به ویژه برای بهره‌برداری دانشجویان یا علاقه‌مندانی که برای نخستین بار با علم بیوشیمی سروکار دارند.
این کتاب به ویژه برای افراد، پژوهشگران و دانشجویانی مناسب است که بیوشیمی را به صورت پایه‌ای و دانشگاهی در حوزه‌های گوناگون علوم پایه، ازجمله زیست‌شناسی با همۀ گرایش‌ها، پیگیری می‌کنند. البته علاقه‌مندان حوزۀ بالینی شامل علوم پزشکی، بهداشت و درمان، علوم تغذیه و علوم آزمایشگاهی نیز به منزلۀ جامعۀ هدف بعدی می‌توانند از مفاهیم گستردۀ این کتاب بهره‌مند شوند.
کتاب اصول بیوشیمی راون حاصل تلاش چندساله و مستمر برای ارائۀ ترجمه‌ای روان از منبعی کاربردی و متناسب با اصطلاحات رایج علم بیوشیمی است. لازم به ذکر است که نام اصلی این کتاب " اصول بیوشیمی" است که با توجه به شهرت کتاب به نام نویسندۀ اولیۀ آن، دیوید راون (J. David Rawn)، در ترجمه به نام "اصول بیوشیمی راون" نامگذاری شد.
 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: اصول بیوشیمی راون، لارنس اِی. موران،حمیدرضا ملاصالحی
منبع خبر مرکز نشر آثار علمی دانشگاه
تعداد مشاهده: 2,398
اخبار : ​معرفی کتاب: اصول بیوشیمی، ترجمۀ دکتر حمیدرضا ملاصالحی
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی