دانشگاه شهید بهشتی

صدور ویزا دانشجویان غیر ایرانی در 2 هفته

تاریخ انتشار: 1398/06/12 11:03 ق.ظ

 

صدور ویزا برای دانشجویان غیر ایرانی، طی دو هفته صادر خواهد شد.

مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم افتتاح دفتر امور کنسولی شعبه دانشگاه شهید بهشتی با اعلام مطلب فوق افزود: با هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، ازاین‌پس تمام مراحل از تقاضا تا صدور ویزا برای دانشجویان غیر ایرانی، طی 15 روز کاری صورت خواهد گرفت.

دکتر عبدالحمید علیزاده مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاهی توانمند و موفق در پذیرش دانشجویان خارجی است و با افتتاح دفتر کنسولی در این دانشگاه، بخشی از خدمات مرتبط که پیش‌ازاین  در وزارت علوم انجام می‌شد به دانشگاه تنفیذ شد.

دکتر علیزاده، مأموریت ‌سپاری، تمرکززدایی و ارائه خدمات در بستر الکترونیکی را سه اصل محوری در سازمان امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم دانست و افزود: لازمۀ ماموریت‌ سپاری تسهیل شرایط و فرآیندهاست؛ در راستای اصل تمرکز زا دایی به دنبال این هستیم که بخش قبل توجهی از خدمات کنسولی که در حوزه ستادی وزارت علوم انجام می‌شد به دانشگاه‌ها تنفیذ شود. همچنین با هماهنگی‌های صورت گرفته با سایر سازمان‌های ذی‌ربط تمام امور مربوط به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

دکتر حاج جباری معاون دانشجویی کشور در سخنانی گفت:  تسهیل فرآیند امور اداری کلیه مسائل مربوط به امور کنسولی دانشجویان غیر ایرانی ازجمله، صدور ویزا، صدور مجوز ثبت‌نام و تمدید اقامت از اهداف افتتاح دفتر کنسولی دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه شهید بهشتی است.

دکتر حاج جباری خاطرنشان کرد: امیدوارم با رفع موانع و تسهیل شرایط تحصیل دانشجویان خارجی، بتوانیم در جذب این دانشجویان بیش‌ازپیش موفق عمل نماییم.

 

دکتر علیزاده و هیئت همراه به همراه دکتر حاج جباری سپس با حضور در مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان (آز فا) از ساختمان جدید این مرکز بازدید کرد و در نشستی به میزبانی دکتر اکبری رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی شرکت نمود. گزارش تکمیل خواهد شد.

دکتر اکبری رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی در این نشست، ضمن خیرمقدم، با معرفی مرکز آزفا گفت: گسترش و ارتقاء سطح کمی و کیفی فعالیت‌های مرکز آز فا در دستور کار قرار دارد به همین منظور با تمهیدات صورت گرفته فضای مستقلی به این مرکز اختصاص داده‌شده و تا با  توسعۀ فضای آموزشی، شرایط مطلوب‌تری فراهم آید.

رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی افزود: دانشگاه شهید بهشتی به دلیل برخورداری از زیرساخت‌ها، توانمندی‌ها و جایگاه ملی و بین‌المللی متقاضیان غیر ایرانی بسیاری برای فراگیری و آموزش زبان فارسی از اقصی نقاط دنیا دارد؛ مرکز آز فا برای پاسخگویی به متقاضیان و ارائه خدمات بهتر، نیازمند حمایت‌های وزارت علوم و سازمان امور دانشجویان غیر ایرانی است.

'گزارش تصویری

 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: دفتر کنسولی دانشجویان غیرایارنی، دکتر علیزاده
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 960
اخبار : صدور ویزا دانشجویان غیر ایرانی در 2 هفته
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی