دانشگاه شهید بهشتی

هجدهمین جلسه هیئت رئیسه به ریاست دکتر نصیری قیداری برگزار شد

تاریخ انتشار: 1398/06/12 04:24 ب.ظ

داخل متن ه 18.jpg 
 
 

هجدهمین جلسۀ هیئت رئیسۀ دانشگاه شهید بهشتی به ریاست دکتر نصیری قیداری، سرپرست دانشگاه شهید بهشتی، سه‌شنبه 12 شهریور 1398 در تالار شهید شهریاری حوزۀ ریاست برگزار شد. در این جلسه دکتر سعداله نصیری قیداری، سرپرست دانشگاه شهید بهشتی، دکتر سید حسن صدوق، رئیس سابق دانشگاه، و اعضای هیئت رئیسه حضور داشتند.

جلسه با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید و ذکر حدیثی از حضرت امام حسین (ع) (انسان‌ها برای دور شدن از خطا، سه کار می‌توانند انجام دهند: 1. اگر دین دارند به خانواده و همسر و فرزندان مردم کاری نداشته باشند؛ 2. اگر دین ندارند از قیامت بترسند و 3. اگر دین ندارند، از قیامت هم نمی‌ترسند، به انسانیت خود برگردند) توسط حاج‌آقا پورذهبی آغاز شد.

در ابتدای جلسه دکتر سید محمدسجاد صدوق، دبیر هیئت رئیسه پس از قرائت فرازی از زیارت عاشورا، با عرض خیرمقدم و تبریک انتصاب دکتر سعداله نصیری قیداری به سمت سرپرست دانشگاه شهید بهشتی به معرفی اعضای هیئت رئیسه پرداخت.

در ادامه دکتر نصیری قیداری، سرپرست دانشگاه با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع)، گفت: خدا را شاکرم که فرصتی پیش‌آمده تا در این دانشگاه بسیار مهم و تأثیرگذار در خدمت اساتید، دانشجویان، کارکنان و همچنین مدیرانی باشم که هرکدام بار سنگینی از این حرکت سنگین را بر عهده دارند.

سرپرست دانشگاه با اشاره به درخواست خود برای حضور دکتر سید حسن صدوق، رئیس سابق دانشگاه، در جلسه هیئت رئیسه، دلیل این درخواست را قدردانی از زحمات بی‌شائبۀ ایشان توسط سرپرست دانشگاه و اعضای هیئت رئیسه اعلام نمود و افزود: دکتر سید حسن صدوق، از انسان‌های بااخلاق، متواضع، باشخصیت، محترم، مؤدب و باسابقۀ بسیار ارزشمند در دوران قبل و بعد از انقلاب است. دکتر نصیری با تأکید بر اینکه اصولاً پذیرفتن چنین مسئولیت‌هایی جز زحمت و تلاش برای کسانی که با نیت پاک و صادق به دنبال خدمت هستند، چیز دیگری نیست و با ابراز اطمینان از اینکه دکتر صدوق در این دوران فشار زیادی را متحمل شده‌اند، برای ایشان آرزوی عاقبت‌به‌خیری نمود.

سرپرست دانشگاه با گرامی‌داشت یاد بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) و شهدای عزیز این مرزوبوم و همچنین آرزوی عمر باعزت برای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله)، ادامه داد: در این زمانه اگر انسان بخواهد صادقانه و خالصانه خدمت کند آرامش روحی نخواهد داشت اما همۀ ما وقف خدمت به دانشگاه هستیم. دکتر نصیری گفت: ایشان در مدتی که مسئولیت دانشگاه را بر عهده داشت بسیار خوب کار کرد و قطعاً این کار محصول کار دسته‌جمعی بوده ولی تمشیت امور و راهبری این تیم را دکتر صدوق به‌خوبی انجام داده‌ است.

سرپرست دانشگاه افزود: بر همۀ ما واضح و مبرهن است که دکتر سید حسن صدوق، یکی از رؤسای خوش‌رفتار، خوش‌نام، پاک دست، سالم، صادق و وفادار به نظام است و در این مدت زحمت زیادی کشید و بنده از ایشان صمیمانه تشکر ‌می‌کنم و به همین دلیل خواستم که تقدیر و تشکر در حضور خود ایشان و اعضای هیئت رئیسه انجام شود.

دکتر نصیری ادامه داد: این فرصت‌ها برای هرکسی مدتی پیش می‌آید اما مهم این است که ما قدردان انسان‌های زحمت‌کش باشیم. فرهنگی که متأسفانه در جامعه امروزی ما نهادینه شده که هر کس تا در سمتی مدیریت می‌کند تخریبش می‌کنند و وقتی هم رفت حرف‌های نامناسب زده می‌شود، کار پسندیده‌ای نیست و نه‌تنها در دین ما چنین توصیه‌ای نشده است، بلکه همیشه احترام و حفظ کرامت و حرمت انسان مؤمن مورد تأکید دین ما و جزء سیرۀ انبیا و اولیا است.

سپس دکتر سید حسن صدوق، رئیس سابق دانشگاه با تسلیت و تعزیت ایام ماه محرم، به دکتر نصیری، سرپرست دانشگاه خیرمقدم گفت و ابراز خرسندی نمود از اینکه مسئولیت بزرگ این مرکز علمی را که، بخشی از امید مردم کشور را در جهت رشد و بالندگی کشور تشکیل می‌دهد، پذیرفتند. دکتر صدوق ادامه داد: دانشگاه شهید بهشتی دانشگاهی است که ظرفیت‌های بالقوه، امکانات و نیروی انسانی فراوانی دارد و از اشتهار خوبی در داخل و خارج از کشور برخوردار است. دکتر صدوق گفت: بر عهدۀ ماست که این ظرفیت‌ها را بشناسیم و در جهت به فعلیت رساندن آن‌ها تلاش کنیم و برای این مهم، انسان‌های باانگیزه‌ای لازم است که گرفتار دست‌اندازی‌های سیاسی نباشند. دکتر صدوق افزود: انسان می‌تواند صاحب هر اندیشۀ سیاسی باشد ولی در میدان کار، اگر باانگیزه و برای مردم حرکت کند، بسیاری از اختلافات چنان برف ذوب می‌شود و این نوع کار است که برای کشور و برای خدا اصالت دارد.

دکتر سید حسن صدوق با ابراز خرسندی از اینکه دکتر نصیری از معاونان و مدیران فعلی دعوت به ادامۀ همکاری نموده، از این اعتماد سرپرست دانشگاه تشکر و ابراز امیدواری نمود که همه مدیران با توانی بیشتر از گذشته به همکاری خود ادامه دهند.

سپس اعضای هیئت رئیسه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات دلسوزانه، صادقانه و بی‌شائبۀ دکتر سید حسن صدوق و همچنین حسن اعتماد و حمایت‌های ایشان از مدیران زیرمجموعۀ خود در مدت تصدی  سمت ریاست دانشگاه و ذکر سجایای اخلاقی و ویژگی‌های بارز رفتاری ایشان، به دکتر نصیری قیداری خیرمقدم گفته و آرزوی موفقیت، سربلندی و پیروزی مسئولیت جدید نمودند. پس‌ازآن جلسه وارد دستورات کاری خود شد.

درهجدهمین جلسه هیئت رئیسه دستورات زیر ازجمله مواردی بود که موردبحث و اتخاذ تصمیم قرار گرفت: 

-شیوه‌نامه تنظیم فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و اجرایی و تمدید قرارداد اعضای هیئت علمی؛

-بررسی مرخصی بدون حقوق اعضای هیئت علمی؛

- گزارش فعالیت‌‌های پژوهشی اعضای هیئت علمی اعزام‌شده به مأموریت پژوهشی؛

- بررسی طرح تجهیز و افزایش ضریب امنیت کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد به سیستم اعلام و اطفاء حریق؛

- بررسی طرح افزایش ساعات ارائۀ خدمات در سالن‌های مطالعۀ دانشگاه.

هجدهمین جلسۀ هیئت رئیسه دانشگاه در ساعت 17:30 به پایان رسید.


گزارش تصویری​
Sorosh-Icon
کلید واژه ها: هجدهمین هیئت رئیسه
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 745
اخبار : هجدهمین جلسه هیئت رئیسه به ریاست دکتر نصیری قیداری برگزار شد
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی