دانشگاه شهید بهشتی

ششمین همایش بین‌المللی نقشه‌برداری مغز آغاز به کارکرد

تاریخ انتشار: 1398/07/17 02:01 ب.ظ

ششمین همایش بین‌المللی نقشه‌برداری مغز، از روز چهارشنبه 17 مهر 1398 آغاز به کارکرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، ششمین همایش بین‌المللی نقشه‌برداری مغز، طی سه روز باهدف ارائه و بررسی جدیدترین روش‌های تصویربرداری با حضور متخصصان داخلی و خارجی با برگزاری نشست‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.

دکتر مجتبی زارعی رئیس پژوهشکده علوم و فناوری‌های مغز در آیین افتتاح این همایش ضمن خیرمقدم، هدف از برگزاری این همایش را گرد هم آوردن دانشمندان داخلی و خارجی و ایجاد فضایی برای بهبود تعامل و تبادل اطلاعات و استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته به‌منظور درک سیستم عصبی و بیماری‌های مربوط به آن عنوان کرد.

 SBU_7383.JPG

دکتر زارعی با اشاره به سابقه تأسیس پژوهشکده علوم و فناوری‌های مغز اظهار داشت: این پژوهشکده باهدف ایجاد و تعمیق تعامل بین علوم پایه و مهندسی با علوم پزشکی و انجام تحقیقات بین‌رشته‌ای تأسیس شد.

وی افزود: پژوهشکده علوم و فناوری‌های مغز با سه گروه آموزشی «فناوری‌های هسته‌ای در پزشکی، مهندسی پزشکی و تحقیقات بالینی» شکل گرفت و در حال حاضر با آموزش و تربیت 50 دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی مشغول فعالیت است و همکاری‌های مؤثری با مؤسسات و دانشگاه‌های خارجی برای انجام پروژه‌های تحقیقاتی و تبادل یافته‌های علمی دارد.

دکتر اطاعت معاون پشتیبانی، مالی و مدیریت منابع دیگر سخنران این همایش ضمن خیرمقدم از برگزاری این همایش مهم در دانشگاه شهید بهشتی ابراز خرسندی کرد و گفت: موجب مسرت است که دانشگاه شهید بهشتی با 60 سال سابقه در تربیت و آموزش نیروهای فرهیخته و متخصص کشور، میزبان همایش مهم و تأثیرگذار در حوزه بین‌رشته‌ای است.

SBU_7385.JPG

دکتر اطاعت، با برشمردن جایگاه و دستاوردهای پژوهشکده علوم و فناوری‌های مغز و با تقدیر از فعالیت‌های دکتر زارعی اظهار امیدواری کرد، این پژوهشکده در نیل به اهداف عالی و خدمت به جامعه بیش‌ازپیش موفق باشد.

دکتر محمدی نماینده مجلس شورای اسلامی، در سخنانی گفت: بنده از سوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی مأموریت دارم تا مراتب تقدیر و تشکر خودم را خدمت برگزارکنندگان این همایش ابلاغ نمایم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با قدردانی از مسئولان دانشگاه شهید بهشتی در برگزاری این همایش گفت: دانشگاه شهید بهشتی فعلی و دانشگاه ملی سابق از مراکز علمی باسابقه در کشور است که آثار بسیار ارزشمندی را در حوزه علم طی فعالیت خود در طول سالیان متوالی تولید کرده است و بخشی از یافته‌های علمی در کشور، حاصل فعالیت اعضاء این دانشگاه است؛ بر خود وظیفه می‌دانم به نمایندگی از مردم از مسئولان و استادان این دانشگاه تشکر و قدردانی نمایم.

SBU_7402.JPG


دکتر محمدی، با اشاره به توسعه علم و تأثیر پیشرفت فناوری در علوم پزشکی اظهار داشت: توسعه علم در جهان با شکل و جهت خاص درحرکت است به‌طوری‌که گرایش و اقبال از رشته‌های محبوب و سنتی به سمت دانش بین‌رشته‌ای بیشتر شده است؛ شاهد هستیم که در سال‌های اخیر از رشته‌هایی چون فیزیک، شیمی، مهندسی و روانشناسی در حوزه پزشکی استفاده‌های بسیاری صورت گرفته است و این تعامل بین‌رشته‌ای در تشخیص و پیشگیری از یک‌سو و درمان و معالجه بیماری‌ها از سوی دیگر کاربرد فراوان یافته است.

گزارش تصویری

 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: ششمین همایش بین‌المللی نقشه‌برداری مغز، دکتر زارعی
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 1,131
اخبار : ششمین همایش بین‌المللی نقشه‌برداری مغز آغاز به کارکرد
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی