دانشگاه شهید بهشتی

نکوداشت و رونمایی از سردیس‌های اساتید پیشکسوت علوم تربیتی و روانشناسی

تاریخ انتشار: 1398/08/01 10:42 ق.ظ

مراسم «یادِ یارِ مهربان آید همی» با هدف نکوداشت و رونمایی از سردیس‌های اساتید پیشکسوت علوم تربیتی و روان‌شناسی (زنده یاد دکتر علیمحمد کاردان، زنده یاد دکتر غلامحسین شکوهی و زنده یاد دکتر پری‌رخ دادستان) ظهر سه‌شنبه 30 مهر 1398 با حضور جمع کثیری از دانشجویان، اساتید و کارکنان و به همت معاونت پژوهشی دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

دکتر پیروز حناچی (شهردار شهر تهران)، دکتر سعداله نصیری قیداری (رئیس دانشگاه شهید بهشتی)، دکتر محمدتقی نظرپور (معاون اداری، مالی و منابع انسانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری)، دکتر سید ابراهیم امینی (نایب رئیس شورای شهر تهران)، دکتر برزین ضرغامی (مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران) و دکتر محمد ذکایی (مدیر امور هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی) از مهمانان ویژه این مراسم بودند.

در ابتدای این مراسم، دکتر محمدعلی مظاهری -رئیس دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی- ضمن عرض خیر مقدم و تشکر از سازمان زیباسازی شهر تهران به جهت همکاری در ساخت سردیس‌های اساتید، نکاتی را در خصوص همکاری دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی با شهرداری شهر تهران مطرح و دانشگاه شهید بهشتی را دانشگاه پیشرو و بخش مهمی از هویت شهر تهران معرفی کردند.

در ادامه مراسم، دکتر امینی -نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران- ضمن اظهار مسرت از انتصاب دکتر نصیری قیداری به عنوان رییس دانشگاه شهید بهشتی، بر لزوم توجه به روح و روان شهر در کنار فعالیت‌های سخت‌افزاری تأکید کردند. مطابق گفته ایشان، اتخاذ رویکرد انسان‌محوری در توجه به شهر امری ضروری است و گرامی داشتن یادِ نخبگان و معرفی آنان عاملی در ایجاد انگیزه و پیشرفت جوانان و علی‌الخصوص دانشجویان است.

دکتر نصیری قیداری رییس دانشگاه شهید بهشتی- بعنوان سومین سخنران، ضمن تشکر از همکاری‌های مجموعه شهرداری و سازمان زیباسازی شهر تهران، خواستار برگزاری نشست‌ها و همکاری‌های گسترده‌تر بین مجموعه دانشگاه و شهرداری تهران شدند. ایشان با اشاره به اینکه دانشجویانِ امروز نخبگان آینده هستند توجه به جوانان کشور و فراهم آوردن زمینه پیشرفت آنان را از ضروریات جامعه دانستند.

دکتر حناچی -شهردار شهر تهران- بعنوان آخرین سخنران مراسم، ضمن تشکر از ریاست دانشگاه شهید بهشتی و دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی برای برگزاری این مراسم، بر ایجاد ساز و کاری برای شناساندن بیشتر بزرگان ایران به دانشجویان تاکید کردند و گفتند: ما در کنار ارج نهادن به کسانی که هم اکنون دیگر در کنار ما نیستند، باید دانشمندان حاضر را نیز تکریم کنیم: وقتی در دین ما پیامبر (ص) میفرماید علم را بیابید حتی اگر در چین باشد، خوب است ما هم به عالمان و دانشمندان‌مان ارج بنهیم.

در پایان مراسم، سردیس اساتید پیشکسوت علوم تربیتی و روانشناسی توسط مسئولین مجموعه شهرداری، دانشگاه شهید بهشتی و دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی رونمایی شد.     

  1571775558036.jpg
1571775679936.jpg


 ​

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: سردیس‌ -اساتید - پیشکسوت - علوم تربیتی و روانشناسی
منبع خبر دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی
تعداد مشاهده: 120
اخبار : نکوداشت و رونمایی از سردیس‌های اساتید پیشکسوت علوم تربیتی و روانشناسی
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی