دانشگاه شهید بهشتی

​رویداد جامع جایزه بازی‌های جدی

تاریخ انتشار: 1398/08/01 01:32 ب.ظ
 

رویداد جامع جایزه بازی‌های جدی، سالانه توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تنها متولی این صنعت و با جذب حامیان این حوزه، برگزار می‌شود. این رویداد در سومین دوره خود تلاش می‌کند تا با برگزاری سه بخش کلیدی، شامل جشنواره بازی جدی سال 1398، هکاتون بازی‌های جدی 1398 و سمپوزیوم بازی‌های جدی 1398، زیرساخت‌های علمی و صنعتی را برای توسعه بیش‌ازپیش بازی‌های جدی در کشور فراهم و حلقه‌های توسعه را از تحقیقات دانشگاهی تا تجاری‌سازی محصولات موجود در صنعت تقویت کند.

حامیان این دوره را دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی، انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان ایران، موسسه آموزشی علوم و فنون کیش به نمایندگی از سازمان منطقه آزاد کیش، موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی (نیماد) به نمایندگی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، اداره کل سرگرمی‌های سازنده و بازی‌های رایانه‌ای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شرکت هوشمند اول بهشتی (هاب)، صندوق نوآوری و شکوفایی و ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تشکیل می‌دهند.


جشنواره بازی جدی سال 1398:

مشابه دو دوره گذشته، در این دوره نیز جایزه بازی‌های جدی میزبان آثار تولید شده در این زمینه است. صاحبان اثر می‌توانند بازی خود را (نسخه جدید یک بازی یا نسخه بروزرسانی شده بازی در دوره‌های قبل جشنواره) نهایتا تا روز جمعه مورخ 15 آذرماه 1398 برای دبیرخانه جایزه ارسال کنند. پس از دریافت آثار ارسالی، بازی‌های جدی در سه مرحله مورد داوری تولید، داوری تجاری و داوری علمی قرار می‌گیرند و پس از بررسی‌های داوران، تیم‌های منتخب برای فینال، به ارائه دستاوردهای خود خواهند پرداخت. در مجموع جوایز نقدی و غیرنقدی 860 میلیون ریالی در انتظار برندگان این بخش خواهد بود.

 

هکاتون بازی‌های جدی 1398:

هکاتون بازی‌های جدی یک رویداد بازی‌سازی سه روزه است که در تهران و با موضوعی در حوزه گردشگری که متعاقبا اعلام خواهد شد، برگزار می­شود. افراد و تیم­‌های علاقه‌­مند می­‌توانند نهایتا تا روز جمعه مورخ 15 آذرماه 1398 برای شرکت در رویداد ثبت­‌نام کنند. در این رویداد علاوه بر منتورهای فنی خبره در حوزه تولید و طراحی بازی، منتورهای تخصصی حوزه گردشگری نیز حضور دارند. بازی‌های توسعه داده شده نهایتا تا نسخه دِمو، تجربه‌ و ایده اولیه ساخت یک بازی جدی در موضوع مطرح‌شده هستند. جوایز نقدی این بخش 250 میلیون ریال است که به تیم‌های اول تا سوم اهدا خواهد شد و علاوه بر جایزه نقدی، بازی‌های منتخب برای سرمایه‌گذاری تعقیبی به ذی‌نفعان معرفی خواهند شد.


سمپوزیوم بازی‌های جدی 1398:

بخش سمپوزیوم بازی‌های جدی پذیرای مقالات تخصصی و کارگاه­‌های آموزشی در حوزه بازی‌های جدی است. مقالات فقط به زبان انگلیسی و فقط در قالب ارائه شده توسط IEEE ارسال شوند (اینجا را کلیک کنید) و نهایتا تا روز پنجشنبه مورخ 30 آبان‌ماه پذیرفته می­شوند و با هدف افزایش کیفیت مقالات ارسال شده، داوری مقالات سخت‌گیرانه و در سطح مقالات علمی-پژوهشی خواهد بود. ارسال و پذیرش مقالات به شکل رایگان صورت می‌گیرد و از میان مقالات ارسال شده، مقالات منتخب علاوه بر دریافت جایزه نقدی، در روز سمپوزیوم به صورت شفاهی ارائه می­شوند. مقالات منتخب وارد شده به بخش شفاهی مجموعا تا سقف 100 میلیون ریال جوایز نقدی دریافت می‌کنند. همچنین، موسسه آموزشی علوم و فنون کیش به نمایندگی از سازمان منطقه آزاد کیش، به مقاله منتخب حوزه گردشگری، مبلغ 50 میلیون ریال جایزه نقدی اعطا خواهد کرد. همچنین تعداد صفحات مجاز برای نگارش مقاله، نهایتا 12 صفحه در قالب تعیین شده است و هر نویسنده می‌تواند چند مقاله ارسال نماید. 

 

لازم به تاکید است که با توجه به دریافت حمایت پایگاه استنادی IEEE و نمایه­‌سازی مقالات DGRC2018 (از اینجا ملاحظه کنید)، برای این رویداد نیز حمایت IEEE Iran Section کسب شده و دریافت مجوز نمایه­‌سازی مقالات سمپوزیوم در IEEE Xplore در دست اقدام است.

 

برای شرکت در جشنواره یا هکاتون، دو فُرم جداگانه طراحی شده است که بنا به تمایل خود برای شرکت در هر کدام، می‌توانید یکی یا هر دوی فرُم‌­ها را تکمیل کنید. در مورد ارسال مقاله به سمپوزیوم نیز لازم است تا مقالات خود را از طریق سامانه ارسال مقالات برای دبیرخانه بارگذاری کنید.

·         برای اطلاعات بیشتر به سایت http://segap.ir مراجعه کنید.

·         برای دانلود فراخوان کامل SeGaP2019 به زبان فارسی، اینجا کلیک کنید.

·         برای ارسال اثر به جشنواره بازی­ جدی سال 1398 اینجا کلیک کنید.

·         برای ثبت‌­نام فردی یا گروهی در هکاتون بازی­‌های جدی 1398 اینجا کلیک کنید.

·         برای ارسال مقاله به سمپوزیوم بازی­‌های جدی 1398 اینجا کلیک کنید.

 سومین دوره جایزه بازی های جدی.jpg

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: ​رویداد - جایزه - بازی‌ - جدی
منبع خبر دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی
تعداد مشاهده: 121
اخبار : ​رویداد جامع جایزه بازی‌های جدی
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی