دانشگاه شهید بهشتی

پنجمین سمینار موضوعی اساتید برگزار شد

تاریخ انتشار: 1398/08/18 07:02 ق.ظ
 

پنجمین سمینار از سلسله‌سمینارهای موضوعی اساتید، روز سه‌شنبه 14 آبان 1398 به همت معاونت پژوهشی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد. در این سمینار، دکتر امیررضا اصنافی، عضو هیئت علمی گروه علم اطلاعات و دانش‌شناسی این دانشکده درباره «سپردنگاه‌های دانشگاهی و نقش آن‌ها در گردش اطلاعات» به ارائه سخنرانی پرداخت. وی با اشاره به این‌که سپردنگاه (Repository) در سیستم مدیریت دانش، ابزار نوینی برای مدیریت بر خروجی این سیستم یا نشر علم محسوب می‌شود، آن را نوعی مخزن دانش تعریف کرد که امکان نگهداری منابع اطلاعاتی را فراهم می‌آورد و یکی از راهکارهای مهم دسترسی سریع و رایگان به اطلاعات است.

همچنین، ازجمله مهمترین سپردنگاه‌ها، سپردنگاه‌های سازمانی و دانشگاهی است که امکان دسترسی به منابع متنی، شنیداری و دیداری را نه‌تنها برای اساتید و دانشجویان خود دانشگاه بلکه برای افراد خارج از سازمان نیز فراهم می‌سازد و نقش مهمی در دیده‌شدن، تبلیغات، بهبود رتبه، بازاریابی و جذب منابع مالی، و همکاری و تعاملات علمی ایفا می‌نماید. در این سمینار، Researchgate، Mendeley، e-Lis، openDOAR، SHEPAR و سپردنگاه‌های دانشگاه‌های هاروارد و آریزونا به عنوان نمونه معرفی شدند.

سلسله‌سمینارهای موضوعی اساتید، روزهای سه‌شنبه هر هفته ساعت 10 تا 11 در محل دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود. 

20191105_102534 (1).jpg


 
Sorosh-Icon
کلید واژه ها: سمینار - موضوعی - اساتید
منبع خبر دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی
تعداد مشاهده: 43
اخبار : پنجمین سمینار موضوعی اساتید برگزار شد
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی