دانشگاه شهید بهشتی

رئیس دانشکده در نشست " کارگروه فوتبال خاورمیانه در دانشگاه جرج تاون"

تاریخ انتشار: 1398/09/13 10:33 ق.ظ

دکتر علیرضا فارسی، ریاست دانشکده علوم ورزشی و تندرستی دانشگاه شهید بهشتی، پنجم و ششم آبان 1398 در کارگروه فوتبال در خاورمیانه که به میزبانی مرکز مطالعات بین المللی و منطقه ای دانشگاه جورج تاون امریکا شعبه قطر برگزار شد، شرکت داشت.
در این کارگروه به مباحث آکادمی های فوتبال، ساختار و تشکیلات آکادمی اسپایر قطر، جام جهانی فیفا 2022  قطر، وضعیت فوتبال زنان در ترکیه، حق پخش تلویزیونی در فوتبال خاورمیانه و مدیریت فوتبال در کشورهای خاورمیانه، هویت بازیکنان خارجی که در تیم های ملی فوتبال بازی می کنند، وضعیت مهاجران جوان در فوتبال و همینطور مدیریت هوادارن در فوتبال الجزایر موضوعاتی بود که مورد بحث قرار گرفت. در این نشست رئیس دانشکده در مورد وضعیت باشگاههای فوتبال در ایران و تاریخچه فوتبال در ایران نکاتی را ارائه کرد.
 سخنرانی با ارائه دکتر علیرضا فارسی در مورد سیاست و باشگاه های فوتبال در ایران، به پایان رسید. رئیس دانشکده علوم ورزشی و تندرستی، تاریخچه بازی تیم ملی ایران را شرح داده و ساختار فدراسیون فوتبال در ایران را تشریح کرد؛ لیگ برتر فوتبال ایران دارای 16 تیم است که اکثر آنها دولتی یا نیمه دولتی هستند. ایشان همچنین از ضرورت مسئولیت اجتماعی صحبت کردند و این عامل را بعنوان یک ضرورت در فوتبال ایران و خاورمیانه ذکر کردند. در ادامه دکتر فارسی، نمونه ای از درآمدهای حاصل از لیگ برتر انگلیس را ارائه نمود و اظهار داشت که خصوصی سازی فوتبال می تواند رشد اقتصادی و صنعتی و به دنبال آن، آورده قابل توجه ای داشته باشد. در این ارائه، مدل های پیشنهادی برای مسئولیت اجتماعی و خصوصی سازی باشگاهها در ایران  و خاورمیانه پیشنهاد شد که مورد توجه مخاطبین قرار گرفت.
Untitled-3.jpg 
 Untitled-11.jpg
 
برای دسترسی به منبع اصلی خبر بر روی "لینک دسترسی خبر" کلیک کنید.

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: کارگروه فوتبال، دانشگاه جورج تاون، خصوصی سازی، مسئولیت اجتماعی
منبع خبر دانشکده علوم ورزشی و تندرستی
تعداد مشاهده: 358
اخبار : رئیس دانشکده در نشست " کارگروه فوتبال خاورمیانه در دانشگاه جرج تاون"
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی