دانشگاه شهید بهشتی

برنامه کتابخوانی برای کودکان کار

تاریخ انتشار: 1398/10/28 11:08 ق.ظ

کتابخانه کودک و نوجوان دانشگاه شهید بهشتی با همراهی دو تن از دانشجویان فعال رشته ادبیات کودک و نوجوان روز سه شنبه 24 دی ماه برنامه کتابخوانی برای کودکان کار تحت پوشش مرکز خدمات اجتماعی و رفاهی شهرداری منطقه 15 تهران را اجرا کرد. تعدادی شال و کلاه برای این منظور توسط گروهی از خیرین آماده و در اختیار این مرکز قرار گرفت.

برای این برنامه کتاب المر نوشته دیوید مک کی انتخاب شد. بعد از بلندخوانی کتاب با کودکان به بحث و گفتگو در مورد تفاوت های فردی و جسمی آدم های دنیا پرداختیم و بعد از آشنایی با المر فیل رنگارنگ قصه، طراحی ساده ای از فیل آموزش داده شد.   

ثمره این روز رنگی و کودکانه، آفرینش المرهای رنگارنگ با کاغذ رنگی توسط دستان هنرمند این کودکان توانا

لازم به ذکر است شهرداری و شورای شهرتهران در جهت حمایت از کودکان کار و کاهش آسیب‌های آنها مدارس و مراکز پرتو را راه‌اندازی کرده است تا این افراد که غالبا بدلیل شرایط خاص امکان تحصیل در مدارس عادی را ندارند، توانمند شده و مهارت‌های اجتماعی و شغلی را فرا گیرند. شهروندان در صورت مشاهده کودکان کار می‌توانند با تماس با شماره 137 این کودکان را به مراکز پرتو جهت تحصیل و مهارت آموزی معرفی کنند . مراکز پرتو رویکرد شبانه‌روزی ندارد و تنها در طول روز خدمات لازم را به کودکان کار ارائه می‌دهند.

 http://markaz-ejtemaee15.com

امیدواریم توانسته باشیم ساعاتی این کودکان را از دنیای بی رحم بزرگترها خارج کنیم.

Childlabour1.jpg

childlabour2.jpg

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: کودکان کار
منبع خبر کتابخانه مرکزی
تعداد مشاهده: 101
اخبار : برنامه کتابخوانی برای کودکان کار
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی