دانشگاه شهید بهشتی

نگاهی به مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه شهید بهشتی

تاریخ انتشار: 1398/11/01 05:00 ق.ظ

در راستای توسعه آموزش‌های مجازی در کشور، دانشگاه شهید بهشتی به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه‌های کشور در سال 1385 اقدام به راه‌اندازی اولین دوره‌های مجازی خود نمود. اولین دوره الکترونیکی در این سال و در رشته مدیریت فناوری اطلاعات شروع به کار کرد.

در پی آن، تولید نسخه الکترونیکی دروس دانشگاهی و تولید محتوای الکترونیکی از طریق برون سپاری و نظارت و ارزیابی بر روند انجام آن صورت پذیرفت. مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه شهید بهشتی، به عنوان یکی از اولین مراکز آموزش الکترونیک در بین دانشگاه های ایران، در سال 1391  افتتاح شد. این مرکز با بهره‌مندي از زيرساخت سخت‌افزاري و نرم افزاري مناسب و نيروي انساني متخصص، همچنین حمایت دانشگاه و اعضای هیات علمی دانشکده‌های مختلف، روند رو به رشدی را در سالهای اخیر طی کرده است.

در حال حاضر، این مرکز دوره‌های الکترونیکی در 28 رشته در مقطع کارشناسی ارشد را برگزار می‌کند. در این دوره ها از استادان برجسته دانشگاه شهید بهشتی استفاده می شود.  در این رشته‌ها آموزش به صورت الکترونیک و با استفاده از به روزترین ابزارها و روش­ها انجام می‌شود و محتوای الکترونیکی برای درس‌های مختلف با استفاده از استادان مجرب دانشگاه تهیه شده است.

بنا بر مصوبه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تحصیل در دوره الکترونیکی به صورت آموزش محور است و دانشجویان ممتاز هر دوره، می توانند با تایید گروه آموزشی مربوط،  به دوره آموزشی پژوهشی تبدیل وضعیت شوند. سرفصل درس‌ها و عناوین رشته‌ها کاملا با دوره های عادی و روزانه دانشگاه شهید بهشتی مطابقت دارد. در پایان دوره دانشجویان مدرک دوره الکترونیکی پردیس دانشگاه شهید بهشتی را دریافت می کنند.  همچنین مرکز آموزشهای الکترونیکی مجری دوره‌های الکترونیکی ویژه شاغلین، دوره‌های تخصصی کوتاه مدت و تکدرس در زمینه‌های مختلف است.

elearning.jpg


 در دوره‌های الکترونیکی، آموزش از راه دور و با کمک رایانه و اتصال به سامانه مدیریت یادگیری دانشگاه شهید بهشتی انجام می‌شود. در هر درس محتوای آموزشی که با نظر و تایید استاد متخصص تهیه شده در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. در ضمن، کلاس‌های درس به صورت الکترونیکی و با حضور استاد برگزار می‌شود. امکان پرسش و پاسخ در کلاس (به صورت شفاهی و یا متنی) برای دانشجویان فراهم شده است. تمام مطالب ارائه شده در هر کلاس درس ضبط شده و در پایان هر جلسه روی LMS قرار می‌گیرد و دانشجویان می‌توانند در هر زمان با مراجعه به آن مطالب کلاس را مرور کنند. در طول برگزاری هر کلاس، یک کارشناس فنی که برای رفع مشکلات فنی احتمالی، در کلاس حضور دارد.  بنا بر صلاحدید استادان، کلاس‌هایی با حضور تدریس یاران برای حل تمرین و رفع اشکال به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود.

امتحان این دوره‌ها مطابق با تقویم آموزشی دانشگاه به صورت حضوری و در محل دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود. قوانین آموزشی دوره‌ها مطابق با آیین‌نامه‌های دوره‌های حضوری دانشگاه است.

دانشکده های مدیریت و حسابداری، علوم تربیتی و روانشناسی، مهندسی و علوم کامپیوتر، مهندسی برق، اقتصاد و علوم سیاسی، مهندسی عمران، آب و محیط زیست، مهندسی مکانیک و انرژیهای تجدید پذیر، علوم ریاضی و علوم ورزشی و تندرستی دارای رشته های دایر در مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه شهید بهشتی هستند.


Sorosh-Icon
کلید واژه ها: آموزش الکترونیکی
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 416
اخبار : نگاهی به مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه شهید بهشتی
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی