دانشگاه شهید بهشتی

سخنرانی علمی با موضوع مروری بر تکنولوژی ها خنک کاری با آب در صنعت IT

تاریخ انتشار: 1398/11/02 07:26 ب.ظ


سخنرانی علمی با عنوان مروری بر تکنولوژی های خنک کاری با آب در صنعت ITتوسط دکتر سید کمال مصطفوی، دکتری مکانیک از دانشگاه وسترن انتاریو کانادا و مدیر مهندسی شرکت CoolIT Systems ارائه گردید.

در این ارائه روش­های جدیدی که در دیتا سنترها برای خنک­کاری به کار گرفته خواهدشد، مورد بررسی قرار گرفت. عمدتا در صنعت فناوری اطلاعات از هوا برای خنک­کاری تجهیزات، سرورها و دیتا سنترها استفاده می­شود که به نوبه خود مزایا و معایبی را به همراه دارد. از جمله بزرگترین معایب این نوع خنک­کاری مصرف برق بالا و محدودیت در خنک­کاری را می­توان نام برد. این محدودیت مربوط به میزان گرمای تولیدی سرورها می باشد که روز به روز در حال افزایش است. امروزه با توجه به تولید چیپ (ریز تراشه) های با توان بالا، امکان استفاده از هوا برای خنک­کاری سرورها در دیتا سنترها در آینده ای نزدیک نمی­باشد. به همین دلیل در چند سال گذشته تحولات و تحقیقات متعددی در زمینه خنک­کاری به منظور رفع این مشکل صورت گرفته است. خنک­کاری با مایعات، از جمله مهمترین این موارد می باشد که مزایای زیادی از جمله کاهش مصرف برق، افزایش راندمان و امکان خنک کاری تجهیزات بیشتر و پیچیده تر را می دهد.

 

این رویداد در تاریخ سه­شنبه 17 دی 1398، ساعت 13:00 الی 14:00،در سالن سمینار ساختمان هشترودی، پردیس فنی مهندسی شهید عباسپور، دانشگاه شهید بهشتی با حضور اعضای هیات علمی و دانشجویان مقاطع مختلف برگزار گردید.

 WhatsApp Image 2020-01-22 at 19.39.12.jpeg

معاونت پژوهشی دانشکده مهندسی مکانیک و انرژی​

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: سخنرانی علمی، مکانیک
منبع خبر دانشکده مهندسی مکانیک و انرژی پردیس شهید عباسپور
تعداد مشاهده: 1,182
اخبار : سخنرانی علمی با موضوع مروری بر تکنولوژی ها خنک کاری با آب در صنعت IT
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی