دانشگاه شهید بهشتی

نرم افزار آرامگر؛ نرم افزاری جهت مدیریت استرس

تاریخ انتشار: 1398/12/22 07:10 ق.ظ

زندگی در عصر جدید ما را با چالشها و مشکلات مختلف مواجه کرده است، که این شرایط موجب احساس نگرانی و استرس در افراد می شود. رویدادهای تحصیلی، خانوادگی، شغلی و همین طور چالشهای مربوط به سلامتی از مهمترین شرایط ایجاد کننده استرس هستند. در این زمینه در ماههای اخیر با شیوع ویروس کرونا در جهان مواجه هستیم که شیوع این ویروس یکی از مهمترین عوامل ایجاد نگرانی در آحاد جامعه است. لذا کسب مهارت لازم برای مدیریت استرس یکی از مهارت های ضروری زندگی درشرایط کنونی است.

با پیشرفت فناوریهای اخیر، موبایل های هوشمند و برنامه های کاربردی موبایل یکی از ابزارهای ارائه خدمات سلامت روان شناخته شده اند. در این زمینه یکی از اولین برنامه های کاربردی موبایل ویژه مدیریت استرس، اپلیکیشن موبایل آرامگر است. این برنامه ویژه کاربران فارسی زبان طراحی و تولید شده است.

آرامگر با هدف آگاهی در زمینه استرس، عوامل ایجاد کننده استرس، سنجش استرس و تعیین عوامل استرس زای کاربر و همچنین ارسال پیام های یاری رسان برای مدیریت استرس با توجه به سطح استرس کاربر طراحی شده است. پیام های در غالب ویدئو، فایل صوتی و متنی طراحی شده است و بنا به درخواست کاربر در ساعات مشخصی از روز برای وی ارسال می شود. بدین ترتیب مهارتهای ذهن آگاهی و ریلکسیشن که از مهمترین مهارتهای مدیریت استرس است در کاربر تقویت می شود.

طراحی و توسعه این برنامه ماحصل پروژه تحقیقاتی مشترک دانشگاه شهید بهشتی (دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی و دانشکده کامپیوتر) و صندوق حمایت از پژوهشگران ریاست جمهوری است.
برای استفاده از برنامه آرامگر اینجا کلیک کنید.

Aramgar-v1.2.apkAramgar-v1.2.apk

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: کرونا
منبع خبر دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی
تعداد مشاهده: 1,361
اخبار : نرم افزار آرامگر؛ نرم افزاری جهت مدیریت استرس
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی