دانشگاه شهید بهشتی

معرفی پردیس دانشگاه شهید بهشتی ( زیراب)

تاریخ انتشار: 1399/05/01 11:51 ق.ظ

 

معرفی پردیس دانشگاه شهید بهشتی ( زیراب)

مطالعه اوليه جهت احداث پردیس دانشگاه شهید بهشتی ( زیراب)، از سال 1379 آغاز و در سال 1381 بستر پارک علميتحقيقاتي دانشگاه شهيد بهشتي در اراضي جنگلی شهر زيراب سوادکوه شناسايي و به تملک دانشگاه شهيد بهشتي درآمد.

پردیس دانشگاه شهید بهشتی (زیراب) در بهار سال 1381 توسط دکتر معين وزير علوم وقت، افتتاح و در همين سال نيز اساسنامه آن به تصويب هيأت امناء دانشگاه شهيد بهشتي رسيد.

SBU_2212.jpg


پردیس دانشگاه شهید بهشتی در شهر زيراب در فاصله 180 کيلومتري شمال شرقي تهران و 70 کيلومتري درياي مازندران قرار دارد. بستر پارک در حاشيه جنوبي شهر زيراب قرار دارد. وسعت این  بستر به حدود 100 هکتار مي‌رسد و عرصه جنگلي کوهپايه‌اي حد فاصل شهر زيراب و جنگلهاي صنعتي مساحتی برابر 1700 هکتار دارد. به علاوه، اراضي ديگري در فاصله 10 کيلومتري شمال شهر زيراب در اختيار پارک قرار گرفته است که قابل توسعه است.

تأسيسات و امکانات قابل بهره برداري پارک، پس از مرمت و بازسازي شامل ساختمانهايي با زير بناي بالغ بر 9000 متر مربع است که مشتمل بر ساختمانهاي آموزشي، خوابگاههای پژوهشگران و اساتيد، کارگاه فني، آزمایشگاههای شيمی چوب و خمير و کاغذ، کتابخانه، آشپزخانه و غذاخوری، تالار اجتماعات، سايت کامپيوتر و ... است. در حال حاضر این امکانات در حال  بهره‌برداري جهت انجام فعاليتهاي پژوهشي و آموزشي است. از جمله فعاليت‌های علمی پارک علمی - تحقيقاتی زيراب،  انجام طرح ها و برگزاری کارگاه ها و ايجاد دو رشته کارشناسی آبادانی روستاها و کارشناسی ارشد صنايع خمير و کاغذ و برگزاری اردوهای فرهنگی و علمی در اين مکان است.

SBU_2567.jpg


پردیس دانشگاه شهید بهشتی ( زیراب) در دوره کارشناسی در رشته‌ مهندسی صنایع مبلمان و در دوره کارشناسی ارشد در رشته های صنایع سلولزی و کامپوزیت‌های لیگنوسلولزی دانشجو می پذیرد.

گسترش و تقويت روح پژوهش و تفكر علمي در کشور و در  منطقه، كمك به افزايش ثروت در جامعه با استفاده از فناوري و صنعت، مرتبط كردن مراكز تحقيقاتي و دانشگاهي با  صنعتگران و صنعت (ارتباط صنعت و دانشگاه) و گسترش علوم و فنون جديد و تمرکززدايي و گسترش حوزه نفوذ علمي و ارتباطي دانشگاه از اهداف احداث پردیس زیراب است.

پورتال پردیس دانشگاه شهید بهشتی ( زیراب)

 

 SBU_1151.jpg

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: معرفی واحد، زیراب
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 1,515
اخبار : معرفی پردیس دانشگاه شهید بهشتی ( زیراب)
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی