دانشگاه شهید بهشتی

گسترش همکاری میان دانشگاه و صنعت، ماموریت مهم پردیس شهید عباسپور

تاریخ انتشار: 1399/05/13 12:23 ب.ظ

مهندس شریف زاده مدیر امور بهینه سازی و بهره برداری شرکت مشانیر، مهندس ترکمنی نماینده شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران  و هیات همراه بنا به دعوت و هماهنگی پژوهشکده شبکه برق دانشگاه، روز دوشنبه 6 مرداد 1399،  از پردیس فنی ومهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی بازدید بعمل آوردند و از نزدیک در جریان توانمندیها، زیر ساخت و ظرفیت‌های مجموعه کارگاه ها و آزمایشگاه های دانشکده های مهندسی برق ، مکانیک و انرژی قرار گرفتند.

در شرایط اقتصادی و با توجه به تحریم های موجود وکاهش دسترسی ها به شرکت های خارجی سازنده قطعات مهم نیروگاهی و به منظور تامین تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز صنعت، استفاده از امکانات موجود درکشور و تلاش در راستای ارتقای کیفیت تولید داخل و حفظ سرمایه های ملی ضروری می نماید.

 مهمترین مجموعه هایی که می توانند در این امر به صنایع مختلف و درپروژه ها همکاری نمایند، بخش های مختلف پژوهشی و خدمات فنی و مهندسی زیر مجموعه دانشگاه‌ها می باشند. براساس توافق‌نامه  پژوهشکده شبکه برق و شرکت مشانیر، دکترعاملی رئیس پژوهشکده شبکه برق دانشگاه با نمایندگان شرکت مشانیر و شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران به منظور همکاری‌های متقابل در حوزه صنایع نیروگاهی، تعمیرات و بهره برداری تجهیزات دیدار و گفتگو نمود.

 sbu-1399-5-14-04.jpg

در این نشست که با حضور دکتر برزویی رئیس پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور، دکتر نیک روش رئیس دانشکده مهندسی مکانیک وانرژی، دکتر پورصابر معاون پردیس و مهندس شریف زاده مدیر امور بهینه سازی و بهره برداری شرکت مشانیر، مهندس جلالی و خانم مهندس مولایی از شرکت مشانیر، مهندس ترکمنی نماینده شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران ، خانم دکتر حسینی مدیر گروه مواد ومتالوژی دانشکده مهندسی مکانیک وانرژی و کارشناسان مربوطه در سالن جلسات شهید هشترودی برگزار گردید. طرفین به منظور ایجاد بستر مناسب در خصوص همکاری میان دانشگاه و صنعت و نحوه همکاری دوجانبه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در ابتدای نشست مشکلات و نیازهای موجود در نیروگاه های تحت نظارت شرکت مشانیر توسط مهندس شریف زاده مدیر امور بهینه سازی و بهره برداری شرکت مشانیر ارائه و با عنایت به پیشینه پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور درحوزه صنعت برق برای استفاده و بهره برداری از ظرفیت و پتانسیل های موجود در مجموعه دانشگاه شهید بهشتی در راستای حل مشکلات نیروگاه ها و همکاری های دوجانبه  پیشنهاد های مطرح گردید.

 در ادامه دکتر عاملی تصریح کرد در سالیان اخیر همکاری بسیار نزدیکی فی مابین پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور و امور بهینه سازی و بهره برداری طرح های آب و انرژی شرکت مشانیر شکل گرفته واقداماتی از سوی شرکت مشانیر و پژوهشکده شبکه برق در حال انجام است تا بتوان از ظرفیت های دو طرف در حوزه صنایع نیروگاهی استفاده کرد.


sbu-1399-5-14-01.jpg

 وی در ادامه افزود: از ماموریتهای پژوهشکده شبکه برق، ایجاد بستر مناسب برای ارتباط دانشگاه و صنعت است و نیز برای تحقق این موضوع برنامه‌ریزی و هماهنگی لازم با شرکت مشانیر و شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران برای تست شینه های ژنراتورهای مورد نیاز، تست مواد عایقی و استفاده از آن ها برای کاهش اتصال های کوتاه و رفع اتفاقات احتمالی در نیروگاه ها زمینه های همکاری، فراهم گردیده ودانشگاه می تواند به عنوان بازوی پژوهشی و تحقیقاتی، برای رفع مشکلاتی که در طراحی و مواد عایقی وجود دارد و همچنین در سایر پروژه های تحقیقاتی، خدمات فنی و مهندسی به خصوص ساخت شینه های ژنراتورهای بزرگ نیروگاه های برقابی کمک شایانی به این صنعت نماید.

در ادامه مهندس ترکمنی نماینده شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران مشکلات موجود و نیازهای مورد نیاز  در حوزه فعالیت های این شرکت را اعلام کرد.

 در پایان دکتر برزویی رئیس پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور ضمن ابراز خرسندی، گسترش ارتباطات میان دانشگاه و صنعت را از مهمترین ماموریت پردیس و از سیاست های دانشگاه شهید بهشتی دانست و تاکید بر همکاری های مشترک، تقویت و افزایش سطح تعاملات بین دو طرف در حل مشکلات کلان صنعت کشور را خواستار شد. همچنین خاطر نشان کردند که پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور با تمام تجهیزات، امکانات و بهره مندی از نیروی انسانی متخصص و متعهد برای همکاری و مشارکت در حوزه‌های مختلف تلاش خواهد نمود. همچنین در صورت نیاز به امکانات جدید، دانشگاه قادر است بستر مناسب به منظور انجام کلیه فعالیتهای مورد نیاز را فراهم و در اختیار فعالان این صنعت قرار دهد.

 sbu-1399-5-14-02.jpg

 

 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: بازدید از پردیس
منبع خبر پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور
تعداد مشاهده: 1,812
اخبار : گسترش همکاری میان دانشگاه و صنعت، ماموریت مهم پردیس شهید عباسپور
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی