دانشگاه شهید بهشتی

گزارش ششمین نشست کارگروه ملی همکاری‌های علمی بین‌المللی با روسیه

تاریخ انتشار: 1399/10/25 10:51 ق.ظ

ششمین نشست کارگروه ملی همکاری‌های علمی بین‌المللی با کشور روسیه به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی و با حضور میهمانان و نمایندگان دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز عضو کارگروه روسیه، روز چهارشنبه 24 دی ماه 1399، به‌صورت مجازی برگزار شد.

 در این نشست دکتر کریمیان مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های اعضای کارگروه، به بیان جمع‌بندی مختصری از تصمیمات جلسه پنجم کارگروه پرداخت.

سپس دکتر نصیری قیداری رئیس دانشگاه شهید بهشتی در سخنانی با قدردانی از مشارکت اعضا در پیشبرد اهداف کارگروه، بر لزوم تدوین و ارسال برنامه‌های آتی کلیه اعضا به منظور جلوگیری از موازی کاری تاکید نمود.

WhatsApp Image 2021-01-13 at 22.34.55.jpeg

دکتر نجفی، رایزن علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در روسیه، بلاروس و آسیای میانه با اعلام فراخوان بورس دولتی 2021 روسیه به موضوع استانداردسازی آزمون بسندگی زبان روسی (پادفک) در ایران اشاره نمود و این مزیت را به عنوان خدمتی نوین برای ارائه به دانشجویان متقاضی تحصیل در روسیه برشمرد.

 “معرفی ظرفیت‌ها و طرح‌های حمایتی توسط مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری” و “گزارش فراخوان دوم مشترک با بنیاد پژوهش‌های بنیادین روسیه (RFBR)” از دیگر مباحثی بود که به ترتیب توسط دکتر غلامی؛ نماینده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مهندس پارسی زاده سرپرست واحد دیپلماسی علمی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور در ادامه نشست مطرح شد.

 WhatsApp Image 2021-01-13 at 22.34.54.jpeg
همچنین پیش از برگزاری جلسه پرسش و پاسخ، دکتر تقی‌پور و دکتر حداد، مدیران همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه‌های بیرجند و یزد به ترتیب در خصوص “ارتقای همکاری‌های داخلی جهت بهبود و گسترش فعالیت‌های بین‌المللی در حوزه روسیه” و “اطلاع رسانی در خصوص برگزاری وبینار مشترک دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه یزد با موضوع معرفی ظرفیت‌ها و فرصت‌های همکاری‌های علمی بین‌المللی با مراکز دانشگاهی روسیه” به ایراد سخنرانی پرداختند.

در انتهای نشست،  جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد.

 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: ششمین نشست کارگروه ملی همکاری‌های علمی بین‌المللی با روسیه
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 401
اخبار : گزارش ششمین نشست کارگروه ملی همکاری‌های علمی بین‌المللی با روسیه
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی