صفحه اصلی
پیـام رئیس دانشگـاه به مناسبت روز دانشجـو
  • 574 مشاهدات

بسمه تعالـی

 

 

شانزدهـم آذرماه سالروز خلق حماسـه‌ای ضداستکبـاری در تقویم سیاسی ایران است که به پاس ارج نهادن به جنبش دانشجویـی و بزرگداشت یاد و خاطره دانشجویان شهید در راه مبارزه با استبـداد، به نام «روز دانشجـو» مزین شده است. روز دانشجو مظهـر روحیه آزادیخواهـی، عدالت‌طلبـی و بینش سیاسی است. حضور دانشجویان در تمامی عرصه‌های سیاسی و اجتماعی چون انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس، دوران سازندگی، تحریم‌های ظالمانه و تمامی فراز و فرودهـای تاریخ معاصـر ایـران، نشان از جایگاه مهم و تاثیرگذار آنان دارد.

 

دانشجویان فهیم امروز در مقامِ کنشگری فرهیخته، آگـاه، فعـال و متعهد عامل کلیدی در توسعه، پیشرفت و اقتدار ایران اسلامی در آینده خواهند بود. بـاور دارم شما عزیزانـم با درک شرایط ویژه کشور و تحولات داخلی و خارجی، به دور از بـازی‌های سیاسی با احساس مسؤولیت، به مدد ایمان و استعداد و با تحصیل علم و دانـش و کسب فضایل دینی و اخلاقی، در راه صلـح، سعادت و پیشرفت بشریت گـام خواهید برداشت. به شما فرزندان برومندم توصیه می‌کنم با پیگیری مجدانـۀ فعالیت‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی و با تلاش برای علم‌انـدوزی و مهارت‌آمـوزی ضمن بسترسازی برای ساختن آینده روشن برای خود، به پشتوانه میراث گران‌سنگ نیاکان، پیشرو در تحولی نو در عرصه فناوری‌های نوین باشید و توسعه پایـدار، اقتدار و بالندگی سرزمین کهـن ایران زمیـن را فراهم آورید و عظمت ایران اسلامی را تضمین نمایید.

 

اینجانب ضمن بـزرگداشت روز دانشجو، این روز را به تمامی دانشجویان عزیـز تبریک می‌گویم و امید آن دارم با بهبـود شرایط و رفع محدودیت‌های حاصـل از پاندمی ویروس کووید 19، در آینده نزدیک شاهد حضور پرشـور و شـوق شما عزیزان در صحن مقدس دانشگاه بزرگ و خوشنام شهید بهشتی باشیم.

 

 

 

سعداله نصیـری قیداری

 

رئیس دانشگـاه شهید بهشتی

 

15 آذر 1399