ششمین دوره "مسابقات ملی دیوار خاک مسلّح" برگزار می شود
  • 2964 بازدید
4 خرداد

ششمین دوره "مسابقات ملی دیوار خاک مسلّح" و نمایشگاه مهندسی خاک و پی ایران، توسط انجمن ژئوتکنیک ایران و به میزبانی پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهیدبهشتی، پنجشنبه 4 خرداد 1402 برگزار می‌شود.

این مسابقات هرساله به همت تعدادی از دانشجویان و با حمایت انجمن ژئوتکنیک ایران برگزار می‌شود. شرکت در این رویداد برای تمامی دانشجویان مهندسی عمران سراسر کشور، در هر مقطعی، مجاز است. این رویداد فرصتی است تا تیم­‌های شرکت­ کننده در قالب تیم­‌های دانشجویی 3 یا 4 نفره، بتوانند در یک مسابقه علمی و عملیاتی نسبت به طراحی و اجرای نمونه­‌ای از دیوارهای خاک مسلح در مقیاس کوچک اقدام نمایند و با مفاهیم و اصول شاخه ژئوتکنیک علم عمران، آشنا شوند.

در این مسابقات هر تیم با ساخت یک جعبه‌­ی چوبی با ابعاد مشخص، آن ­را با ماسه خاکریزی و متراکم نموده و با نوارهای کاغذی مسلح می­نماید. هدف آن است که تیم­ها دیوار خاک مسلّح بهینه و پایداری را برای تحمل خاک محصور شده در جعبه ماسه و نیز بارهایِ سربارِ قائم در نظر گرفته‌شده، طراحی و اجرا نمایند. یکی از معیارهای داوری، استفاده از حداقل مقدار نوارهای کاغذی مسلّح­ کننده است. هم­چنین تیم­‌ها بایستی کلیۀ فرآیندهای تحلیل و طراحی خود از جمله آزمایشات مورد نیاز و نتایج آن‌­ها، تحلیل و طراحی‌‌ها را به­‌صورت دستی و نرم‌­افزاری و به شیوه‌ای مؤثر ارائه دهند.

ششمین دوره "مسابقات ملی دیوار خاک مسلّح"، با حضور جمع بزرگی از مقامات مسئول، استادان، کارفرمایان، طراحان، دانشجویان این عرصه و با مشارکت تعداد کثیری از شرکت‌های معتبر حوزه مهندسی عمران، در قالب غرفه‌های مختلف همراه است. نمایشگاه جانبی نیز با حضور شرکت‌های مطرح حوزه مهندسی، به ویژه خاک و پی، در جریان خواهد بود. در این دور از مسابقات 45 تیم از دانشگاه‌های سراسر کشور ثبت نام کردند، که 15 تیم از آن‌ها به مرحله نهایی مسابقه راه یافته و در روز پنجشنبه 4 خرداد 1402 به رقابت خواهند پرداخت. این مسابقه و نمایشگاه، از ساعت 7 الی 20 در مرکز همایش‌های پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد.

مشارکت و حضور بی‌­سابقه‌­ دانشجویان مشتاقِ دانشگاه‌­های سراسر کشور، حاکی از استقبالِ فراگیر و علاقمندی آنان نسبت به اولین و تنها مسابقه­‌ دانشجویی ژئوتکنیکی کشور است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام برای بازدید از این مسابقه و نمایشگاه، به تارنمای مسابقات به نشانی www.geowall.ir و صفحه اینستاگرامی https://www.instagram.com/geo_wall/ مراجعه نمایید.

افزودن نظرات