صفحه اصلی
دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی، مدال نقره یازدهمین دوره مسابقه ملی فناوری نانو را دریافت کرد.
  • 1502 بازدید

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، امید شیخانی، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته فیزیک دانشگاه شهید بهشتی موفق به کسب مدال نقره در بخش تحصیلات تکمیلی یازدهمین دوره مسابقه ملی فناوری نانوشد.

در آیین اختتامیه یازدهمین دوره مسابقه ملی فناوری نانو که با شعار «آموزش، رقابت، کسب‌وکار» و طی سه مرحله برگزار شد، برگزیدگان مسابقه ملی فناوری نانو در دو بخش کارشناسی و تحصیلات تکمیلی معرفی شدند و دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی موفق به کسب مدال نقره شد.

 

مرحله نخست یازدهمین مسابقه ملی نانو با حضور ۵۰۷۶ شرکت‌کننده از 29 تا 31 تیر ماه 1401 به صورت غیرحضوری (آنلاین) برگزار شد و 300 نفر برتر این مرحله، وارد مرحله دوم شدند. مرحله دوم، که به صورت حضوری در تاریخ 28 مرداد ماه 1401 برگزار شد، 30 نفر برتر این مرحله به مرحله سوم یا کمپ توانمندسازی و رقابت عملی راه یافتند. امید شیخانی رتبه 11 را در این مرحله کسب کرد.

​​​​​​​
مرحله سوم و نهایی این دوره از مسابقات به مدت 5 روز، از28 شهریور تا 1 مهر 1401 در تهران و به صورت حضوری برگزار شد. در طول این کمپ، شرکت‌کنندگان در بخش‌های کار عملی و آزمایشگاهی؛ آزمون کتبی؛ تحلیل و ارائه نتایج به رقابت پرداختند و در نهایت دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی مدال نقره این دوره از مسابقات را کسب نمود.

 

مسابقه ملی فناوری نانو بزرگ‌ترین رقابت علمی با موضوع علم و فناوری نانو در میان دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی علاقه‌مند است که هرساله توسط بنیاد آموزش فناوری نانو برگزار می‌شود؛ هدف از برگزاری مسابقه ملی نانو، افزایش آشنایی دانشجویان و محققان با فناوری نانو، ارتقای سطح گفتمان علم و فناوری نانو در دانشگاه‌ها و دیگر مراکز علمی - آموزشی کشور، شناسایی نخبگان نانویی کشور و برترین‌های این حوزه، جهت‌دهی به فعالیت‌های آموزشی - پژوهشی و حمایت از فعالیت‌های شکل‌گرفته در این زمینه است.

دانشکده فیزیک دانشگاه شهید بهشتی کسب این موفقیت ارزشمند را به ایشان و استادان محترمشان تبریک عرض می نماید.

افزودن نظرات